Підтримка децентралізованої енергетики: Кабмін презентував нові програми

Підтримка децентралізованої енергетики: Кабмін презентував нові програми

10 Липня 2024 Новини, Україна

На засіданні Президії Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України прем’єр-міністр Денис Шмигаль підкреслив важливість нових урядових програм, спрямованих на подолання енергетичних викликів.

Слідкуйте за нами в Telegram та Instagram!

Він окреслив п’ять основних напрямків роботи Уряду в енергетичній сфері:

  1. Швидке відновлення енергооб’єктів: Міністерство енергетики затвердило всі плани та ремонтні програми для теплової, гідро- та атомної генерації.
  2. Захист об’єктів та збільшення ППО.
  3. Розвиток децентралізованої енергосистеми: Це надасть нові можливості для громадян, бізнесу та громад.
  4. Збільшення імпорту електроенергії з Європи до 2,2 ГВт.
  5. Залучення коштів та обладнання від міжнародних партнерів.

Прем’єр-міністр детально розповів про програми, які вже діють і які будуть запроваджені найближчим часом:

  • Безвідсоткові кредити для громадян на встановлення сонячних панелей та вітрових установок до 10 кВт потужності. Кредити до 480 тис. грн на 10 років без застави під 0% річних.
  • Програма «ГрінДІМ»: Компенсує співвласникам житла до 1 млн грн на сонячні панелі та до 2 млн грн на теплові насоси, що покриває до 70% вартості проекту. ОСББ можуть отримати кредити до 5 млн грн.
  • Кредити «5-7-9» для малого та середнього бізнесу на встановлення газових електрогенераційних установок. До 150 млн грн на строк до 10 років під 5-9% з кредитними «канікулами» на 6-12 місяців. На прифронтових територіях діятимуть ще більш пільгові умови.
  • Кредитування великого бізнесу на 5-7 років з процентною ставкою 14-16% для розбудови альтернативної генерації.
  • Звільнення енергообладнання від ввізного мита та ПДВ: Відповідні законодавчі зміни зареєстровані у Парламенті і діятимуть до початку 2026 року.
  • Скорочення термінів та спрощення процедур для підключення до електромереж та газорозподільчої системи: Терміни отримання технічних умов скорочені з 10 до 2 днів, кількість необхідних документів зменшена з 7 до 2, термін надання послуги знижений до 1 місяця.
  • Запуск “гарячої лінії” та сайту з інформацією про нові можливості.

Всі ці заходи почнуть діяти не пізніше 25 липня. Прем’єр-міністр також подякував громадам за підтримку української енергетики та висловив впевненість, що співпраця центральної та місцевої влади зробить енергетичну систему України більш стійкою.

фото з відкритих джерел

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Більше на нашій сторінці у Facebook та каналі в YouTube!
Прокрутка до верху