В Україні кожна третя дитина стає жертвою фізичного насильства, а кожна друга – психологічного, свідчать дані Ради Європи. Батьки вважають, що з ними такого не трапиться: вони не кричатимуть на своїх дітей, не сваритимуть, і точно не застосують проти них сили. Проте життєві ситуації бувають різними. Мимоволі ви втрачаєте над собою контроль, та емоції беруть верх, зазначають на сайті Слобожанської громади.
Насильство – це жорстоке поводження з дитиною, нехтування її інтересами та потребами. Насильство над дитиною ділиться на чотири типи:
1.Фізичне насильство – коли дитину б’ють, штурхають, не пускають до квартири чи будинку, виганяють з дому, погрожують вбити, не дають їсти чи спати, змушують вживати алкоголь чи наркотики.
2.Сексуальне насильство – це примус дитини до сексуальних дій, зґвалтування.
3.Психологічне насильство – коли дитину ображають, цькують, шантажують, ігнорують потреби, переслідують.
4.Економічне насильство – коли примушують до жебракування, обмежують у доступі до кишенькових грошей, псують особисте майно.
Тисячі випадків насильства – невідомі. Медики часто замовчують факт застосування сили проти дитини, але часто саме вони бачать це першими. У такій ситуації медпрацівники мають відразу звернутися до соціальних служб чи у поліцію, та не боятись цього робити. Дорослим потрібно контролювати власні емоції, а дітям – не мовчати. Насильство може трапитись у будь-якій сім’ї. Завдання суспільства: попередити такі випадки.
Читайте також: У Слобожанській громаді пройшов «Тиждень безпеки дорожнього руху»
Відповідальні працівники структурних підрозділів та установ Слобожанської селищної ради, які проводять роботу із прийому та реєстрації заяв і повідомлень про вчинення насильства та координації заходів реагування:
1.Яремчук Оксана Валеріївна, начальник відділу соціального захисту населення
тел. (056)719-91-85, ел. адреса: vszn@slobozhanska-gromada.gov.ua
2.Діденко Ольга Богуславівна, начальник служби у справах дітей
тел. (056)719-90-92, ел. адреса: ssd@slobozhanska-gromada.gov.ua
3.Бут Любов Федорівна, директор КЗ «Милосердя Слобожанської селищної ради»,
тел. (056)719-91-53, ел. адреса: muloserdya40@gmail.com
Аби отримати захист, достатньо звернутися до будь-якого з цих органів. Нашому суспільству треба лише навчитися вчасно розгледіти, призупинити ці явища та не залишатися осторонь проявів агресії, несправедливості та приниження.
Фото: pixabay