Жителів Дніпра закликають не виходити на лід на водоймищах

лед

Жителів Дніпра закликають не виходити на лід на водоймищах

20 Лютого 2021 Новини, Регіон

Біля одного з водоймищ Дніпра представники департаменту громадського порядку і цивільного захисту ДМР та державної служби України з надзвичайних ситуацій закликали мешканців міста дотримуватись правил поведінки на льоду.

Слідкуйте за нами в Telegram та Instagram!

«Нещасні випадки нерідко трапляються з людьми, які не дотримуються основних правил безпеки під час перебування на льоду. Крига на водоймах – це місце підвищеної небезпеки. Тому кожен громадянин передусім має бути відповідальним. Особливо треба звертати увагу на температурний режим: не виходити на лід під час потепління», – сказав заступник директора департаменту громадського порядку і цивільного захисту ДМР Максим Джихур.

Заступник начальника 8-го державного пожежно-рятувального загону ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області Олександр Лимар розповів про особливості орієнтації на льоду: «На водоймах безпечним вважається лід синюватого або зеленкуватого відтінку завтовшки не менше ніж 7 сантиметрів при температурі повітря нижче нуля. Якщо на кригу виходить група людей, то її товщина має становити не менш як 15 сантиметрів, а люди мають дотримуватися дистанції у 5 метрів. Небезпечним вважається лід білого та сірого кольору, бо це свідчить про наявність рідини у товщі льоду. Найнебезпечніші місця – біля берегів, серед зарослів очерету».

Найчастіше в біду потрапляють рибалки. Цьогоріч у Дніпрі взимку водолазно-рятувальну групу 16 разів залучали до роботи. Одну людину врятувати не вдалося.

Дніпрянин Владислав зимову риболовлю дуже полюбляє, каже, що дотримується правил безпеки: «Я вже понад 3 роки виходжу взимку рибалити. За цей час навчився розуміти, коли крига міцна, а коли не дуже. Крім того, я знаю правила поводження на льоду і що робити у разі виникнення небезпечної ситуації», – сказав чоловік.

Аби запобігти неприємностям, не виходьте на лід, якщо не знаєте його товщину, та не підходьте близько до ополонок. Якщо стали свідком нещасного випадку, негайно повідомте службу порятунку за телефоном 101.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Більше на нашій сторінці у Facebook та каналі в YouTube!
Прокрутка до верху