Кривий Ріг прийняв 70 тис мешканців із охоплених бойовими діями регіонів
15 Серпня 2022 Новини, СуспільствоЗ початку повномасштабної війни Кривий Ріг прийняв 70 тис мешканців із охоплених бойовими діями регіонів.
Із них 17 тис – діти. Майже половина переселенців – із Херсонської області.
Віце-прем’єр-міністр – Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук під час робочої поїздки до Кривого Рогу підкреслила: допомогу внутрішньо переміщеним особам у Дніпропетровській області організовано дуже добре.
«Регіон може вважатись прикладом у тому, як проводити роботу з переселенцями. Все організовано якісно і професійно», – зауважила Ірина Верещук.
До Кривого Рогу переїжджають із Херсонської, Донецької, Луганської, Харківської, Миколаївської областей. А ще – із громад Дніпропетровщини, на території яких ведуться бойові дії. Наприклад, із Зеленодольської – 2,5 тис мешканців.
«Дніпропетровщина перетворилася на осередок допомоги внутрішньо переміщеним особам. Приймаємо людей майже з усіх областей України. У регіоні створили 20 тис місць у прихистках, де переселенці можуть жити тривалий час. Під них облаштували переважно гуртожитки та освітні заклади», – зазначила заступниця голови Дніпропетровської ОВА Ольга Горб.
Окрім грошових виплат від держави, у Кривому Розі переселенці отримують допомогу від міста – на лікування або вирішення соціально-побутових проблем.
«Прагнемо, аби переселенці почували себе, наче вдома. І знали: українці завжди допомагають українцям. Всі, хто до нас переїхав – уже стали криворіжцями», – сказав начальник військової адміністрації Кривого Рогу Олександр Вілкул.
У Кривому Розі працюють два гуманітарні хаби. Там переселенцям допомагають зареєструватися, знайти житло, отримати медичну, психологічну, юридичну допомогу. А ще – продуктові набори. Є і дитяча кімната.
«Наші військові допомогли нам наприкінці травня дістатися Кривого Рогу. Тут допомогли відновити документи на діток, з речами», – поділилася переселенка із села Велика Олександрівка Херсонської області Юлія Деркач.
«Кривий Ріг – найбільше місто, в якому я побувала. Ми з мамою ходили до фонтанів, у парк, до великого сонячного годинника. Мені тут подобається, і тут дуже добрі люди», – сказала Наталка, донька Юлії Деркач.
У місті – 86 тимчасових прихистків. Там людей забезпечують триразовим безкоштовним харчуванням.
«У мене трійко дітей. Найменший Тимур народився тут, у Кривому Розі. Йому два місяці, – розповіла переселенка із селища Високопілля Херсонської області Ірина Безрук. – Нам допомогли і з житлом, і харчуванням, і виплати оформити. Тепло прийняли. Дякуємо місту за прилисток».
Загалом на Дніпропетровщині стали на облік 290 тис переселенців, із них 70 тис дітей. Проте реальна кількість внутрішньо переміщених осіб у регіоні – більш ніж 300 тис.