У Дніпрі вихованці інклюзивного театру «Незабудки» спробували себе у ролі операторів, журналістів та фотографів. Майстер-клас для дітей із синдромом Дауна провела молодь із Молодіжного медіацентру Дніпра.
Юнаки та дівчата на базі КП «Молодіжний центр Дніпра» облаштували дві локації: журналістську, де вихованці театру могли побувати ведучими та спікерами ефіру, та операторську, де знімали відео та вивчали плани розкадровки. Також кожен охочий міг на камеру прочитати вірш чи заспівати.
Усього на майстер-класі було 14 людей, від 9 до 35 років (це всі вихованці інклюзивного театру). Поряд із ними були батьки, які підтримували та підбадьорювали своїх дітей.
Ганна Тільна, мама 13-річного Тимофія, який має синдром Дауна, говорить, що такі заходи допомагають соціалізації їхній дітей: «Важливо розвінчувати міфи, які є у суспільстві. Іноді наші діти замкнуті у колі сім’ї – нові знайомства допомагають їх особистісному розвитку». Син Ганни Тимофій дуже любить кінофільми, тому у майбутньому мріє стати режисером.
«Необхідно боротись у суспільстві з побоюваннями щодо наших дітей», – ділиться Ольга Живченко. Її 12-річна Еліна, що має синдром Дауна, любить грати на піаніно, співати. Дівчинка ходить у звичайну школу.
Керівник Молодіжного центру Дніпра Рафаель Кіжнер говорить, що майстер-клас для дітей із інклюзивного театру провели вперше: «Ми надали приміщення та фахівців із Молодіжного медіацентру Дніпра. Для нас такий формат заходу – новинка. Чекаємо на зворотній зв’язок від учасників, щоб зрозуміти, куди нам рухатись далі: що зайде, а що ні, що покращити. Але обов’язково хочемо, аби такі заходи проходили у нас ще і ще».
«Потрібно розповідати більше про таких діток, про їхні особливості, що не треба їх боятися, що це не якась заразна хвороба, просто додаткова хромосома, яка вплинула на дитину. Вони мають право на життя, навчання, на розвиток. Потрібно виховувати толерантність і в дорослих, і в дітях», – говорить керівниця інклюзивного театру «Незабудки» Людмила Журавель.