Традиція встановлення ялинок на Різдво в Дніпрі сягає кінця XVIII століття. Перші ялинки з’явилися в німецьких колоніях Йозефсталь і Рибальське. Протягом тривалого часу, головною ялинкою міста вважалася та, що встановлювалася в Потьомкінському палаці, де відбувалися традиційні новорічні зустрічі з участю губернатора.
У XX столітті в місті з’явилися костюмовані бали-маскаради. У міському парку, нині парку імені Лазаря Глоби, на Різдво організовували ковзанку на озері і проводили змагання на титул чемпіона міста.
За радянських часів спочатку планувалося відмовитися від традиції ставлення ялинок, і Новий Рік мав бути звичайним робочим днем. Однак святкування Нового року в СРСР почалося з 1935 року.
Перша центральна міська ялинка у Дніпропетровську була встановлена в 1960 році, спочатку на центральному майдані імені Леніна, а потім в парку імені Чкалова (тепер парк імені Лазаря Глоби). У 1983 році поряд з міською ялинкою встановили робота як прикрасу.
Після здобуття незалежності України, місцерозташування головної ялинки міста також змінювалося: парк ім. Лазаря Глоби, площа Героїв Майдану, Європейська площа.
Європейська площа, Днепр сейчас, Дніпро, Йозефсталь, Лазарь Глоба, Потьомкінський палац, Підгородне, Рибальське, Різдвяні ялинки, Украина сегодня, костюмовані бали, майдан ім. Леніна, міський парк, незалежність України, новини, новини Підгородне, новости Днепра, новости Украины, новости области, німецькі колонії, парк ім. Чкалова, площа Героїв Майдану, радянські традиції, центральна міська ялинка