Археологічне відкриття в Китаї: знайдено залишки рисового поля культури Хемуду

Археологічне відкриття в Китаї: знайдено залишки рисового поля культури Хемуду

12 Грудня 2023 Новини, Світ

Археологи в провінції Чжецзян, розташованій на сході Китаю, зробили важливе відкриття — залишки стародавнього рисового поля, вік якого оцінюється приблизно в 5300-5500 років.

Слідкуйте за нами в Telegram та Instagram!

Згідно з повідомленням агентства Xinhua, знахідка була виявлена в рамках досліджень неолітичної культури Хемуду, передає Укрінформ.

Площа виявленого поля складає близько 1000 квадратних метрів. Це поле є частиною культури Хемуду, яка існувала у нижній течії річки Янцзи з 5500 по 3300 рік до нашої ери. Експерти припускають, що поле належало до пізнього періоду цієї культури.

На ділянці знайдено дев’ять ям, залишки рису та бур’янів, а також канави для зрошення і дренажу. Тут також була виявлена стежка, що, можливо, з’єднувала поле з навколишніми будинками.

Науковці вважають, що ця знахідка стане ключовим елементом для вивчення історії рисівництва в регіоні.

Культура Хемуду, відома з 1973 року, коли вперше були виявлені її сліди, є однією з найбільш ранніх культур, створених носіями праавстронезійської мови. Ця культура славиться своїм розвиненим рисовим землеробством, унікальною архітектурою та чорною керамікою з мотузковими чи різьбленими візерунками.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Більше на нашій сторінці у Facebook та каналі в YouTube!
Прокрутка до верху