У НБУ повідомили, які банкноти найчастіше підробляли минулого року

У НБУ повідомили, які банкноти найчастіше підробляли минулого року

25 Січня 2020 Економіка, Новини

У минулому 2019 році Національний банк України виявив більше підроблених банкнот, ніж в 2018. Найчастіше підробляли банкноти номіналом 500 гривень.

Слідкуйте за нами в Telegram та Instagram!

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Як свідчить моніторинг стану вилучення з обігу банкнот національної валюти в Україні, у 2019 році на 1 мільйон справжніх банкнот гривні припадало в середньому 2,9 банкноти підробок. У 2018 році цей показник становив 2,5 банкноти. У 2017 – 3,6 банкнот.

Для порівняння, у країнах Євросоюзу, за даними офіційного сайту Європейського центрального банку, у 2018 році цей показник становив приблизно 27 шт. підроблених банкнот євро.

Як наслідок, найчастіше у 2019 році підробляли банкноти саме старого зразка – номіналом 500 гривень зразка 2006 року та 100 гривень зразка 2005 року. Їх кількість становила близько 65% та 15% від загальної кількості вилучених з обігу підробок відповідно.

Водночас за підсумками 2019 року спостерігається зменшення кількості підроблених банкнот номіналами:

  • 200 гривень – на 17%;
  • 100 гривень – на 29%;
  • 50 гривень та 20 гривень – на 31%.

Здебільшого вилучені з обігу підроблені банкноти національної валюти друкувалися з використанням принтерів і були розраховані на неуважність громадян та касових працівників закладів торгівлі.

Виявлені підроблені банкноти найчастіше збувалися через каси закладів торгівлі, швидкого харчування, автозаправних станцій тощо.

НБУ

Серед вилучених з обігу у 2019 році підроблених банкнот іноземної валюти переважали:

  • долари США (75% від загальної кількості всіх вилучених підроблених банкнот іноземної валюти);
  • євро (23%);
  • російські рублі та англійські фунти стерлінгів (2%).

Найчастіше зловмисники підробляли іноземні банкноти таких номіналів:

  • 100 доларів США (96% від загальної кількості вилучених підроблених доларів США);
  • 50 та 500 євро (56% та 21% від загальної кількості вилучених підроблених євро).

Національний банк нагадує, що у разі виникнення сумнівів щодо того, чи справжньою є банкнота, громадянам слід звертатися до банків, які зобов’язані безкоштовно перевірити її або передати на перевірку до Національного банку. При цьому, громадянам будуть відшкодовувати лише справжні банкноти. Виявлені фальшиві банкноти відшкодованню не підлягають.

«Підроблені банкноти вилучаються без відшкодування їх вартості. Про їх вилучення Національний банк повідомляє Національну поліцію України, підробки в установленому порядку передаються уповноваженим працівникам поліції для проведення розслідувань», — додають у Нацбанку.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Більше на нашій сторінці у Facebook та каналі в YouTube!
Прокрутка до верху