Днями до Павлоградського історико-краєзнавчого музею завітала Тамара Безугла, 1937 року народження. Вона вирішила подарувати музею вишиті її мамою рушник та сорочку-вишиванку, які датуються 1930-ми роками.
«Ці сімейні реліквії розповідають про історію та культурну спадщину нашого народу. Речі з історією, які містять в собі силу та мудрість роду – за кожною з них стоїть своя особиста історія, неповторна людська доля…», – написали на ФБ-сторінці музею.
На світлині, що додається до експонатів, зображена молодиця у вишитій сорочці – Безугла Меланія, 1915 року народження. Вона працювала вчителькою початкових класів у селі В’язівок. Її життєвий шлях припав на складні історичні часи: терор 1920-х років, «Розстріляне відродження», Голодомор 1932-33 років, Друга світова війна.
«І попри всі намагання нас знищити, стерти нашу історію, українці зберігають ці речі та продовжують їх носити з гордістю і щемливим трепетом. Речі, які ототожнюються із свідомим, рідним та святим. Їх бережуть як зіницю ока, забирають разом із собою в евакуацію (в роки Другої світової війни пані Меланія була в евакуації у Ростовській області). Разом повертаються на рідну землю та передають у спадок дітям, зберігаючи пам’ять і традиції своєї родини», – зазначають у музеї.