Арешт коштів боржника за кілька годин

Арешт коштів боржника за кілька годин

4 Жовтня 2021 Новини, Україна

Нещодавно в Україні запрацювала система автоматичного арешту рахунка боржника у банках. Тепер судові виконавці можуть заарештувати гроші усім неплатникам – включно з тими, хто роками не виплачував аліменти.

Слідкуйте за нами в Telegram та Instagram!

Щодня до цієї процедури приєднуються кілька україн­ських банків.

«Раніше це був тривалий процес. Виконавцю доводилось направляти вимогу до банку, щоб дізнатися, скільки коштів на рахунку боржника. Банк міг повідомити, або, керуючись банківською таємницею, не розголошувати ці дані. Усе листування відбувалось у паперовому вигляді. Після відповіді, судовий виконавець мусив надіслати постанову про арешт, аби банк прийняв її до виконання. Тепер же це відбувається за одну-дві години», – говорить начальник Південно-Східного міжрегіонального управління Мін’юсту України у Дніпрі Іван Легостаєв.

Щоб виконавці та банки спів­працювали, останнім потрібно приєднатися до спеціальної платформи. Зараз в Україні 70 банків, 13 з них уже підключені до неї. Зокрема, це такі великі установи, як «ПриватБанк», «Райффайзен» та «Монобанк». Іще 40 банків тестують систему і незабаром приєднаються. Співпраця установ з виконавцями стала можливою, тому що у квітні цього року Національний Банк України оновив положення про банківську таємницю і тепер за вимогою виконавців фінустанови надають їм інформацію не тільки про кількість рахунків боржника, але й їхні номери та залишки коштів на них.

Також Міністерство юстиції дозволило використовувати автоматизовану систему не лише для арешту рахунків неплатників аліментів, а й усіх боржників. «Це не автоматичне списання коштів, це лише арешт рахунка», – зазначив Іван Легостаєв та порадив громадянам періодично перевіряти, чи немає у них неоплачених штрафів. Зробити це можна у застосунку «Дія».

Розблокувати рахунок дозволяється тільки судовому виконавцю. «Про те, що планується арешт коштів боржника, ніхто попереджати не буде, адже якщо він про це знатиме, то зніме гроші з рахунка або перекаже їх іншій людині. Якщо грошей на рахунку виявиться недостатньо – виконавець може накласти арешт на майно боржника», – говорить адвокат Андрій Верба.

Тамара Бєлкіна
фото: з відкритих джерел

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Більше на нашій сторінці у Facebook та каналі в YouTube!
Прокрутка до верху