Чи потрібно платити за комуналку, якщо в оселі ніхто не проживає

Чи потрібно платити за комуналку, якщо в оселі ніхто не проживає

29 Березня 2023 Новини, Регіон

З початком війни багато мешканців Дніпра та області покинули свої домівки, переїхавши в безпечніші місця, а за час бойових дій чимало будинків у громадах Кривого Рогу та Нікополя пошкоджені ворожими обстрілами. Незважаючи на те, що люди не проживають у своїх оселях, комунальні платіжки вони продовжують отримувати. Що робити в такому випадку, куди звертатись та скільки платити – в нашому матеріалі.

Слідкуйте за нами в Telegram та Instagram!

ЗАСВІДЧИТИ ВІДСУТНІСТЬ

Від лютого 2022 року через воєнні дії багато жителів нашого регіону полишили свої домівки і перестали користуватись комунальними послугами. Але все одно продовжують отримувати рахунки за воду, вивезення сміття, опалення тощо. У департаменті житлово-комунального господарства та будівництва Дніпропетровської обласної військової адміністрації пояснили, чому так відбувається, та дали пораду, що слід робити в такій ситуації. Якщо людина надасть документальні підтвердження, що вона не проживає вдома понад місяць – постачальник не нараховуватиме оплату.

«Відносини між постачальником комунальних послуг та споживачем урегульовані договором. Ним передбачені нараху­вання та оплата. Якщо ви виїхали з оселі – повідомте про це компанію, що надає послуги. Засвідчити відсутність можна довідкою з місця тимчасового проживання. Ця норма стосується як тих, хто має лічильники на послуги, так і тих, у кого вони відсутні. Якщо ви не передаватимете показники, плату за кожен місяць нараховуватимуть по середньому. Постачальник не може знати, чому ви не повідомили, скільки спожили за місяць. Якщо цього не зробити – після повернення доведеться робити перерахунок», – пояснює заступник директора департаменту Дмитро Стороженко.

Він також зазначив, що, надавши документальні підтвердження про свою відсутність, людина може бути звільнена від сплати за низку комунальних послуг.

БОРГИ СПИСУЮТЬ

Якщо за воду, світло та газ можна не платити (за умови наявності лічильників), то за таку послугу як опалення – платити доведеться, навіть якщо людина ним не користувалась. Це стосується мешканців багатоповерхових будинків. Власники приватних будівель мають лічильники. Тепло подається на весь багатоквартирний дім, тому відключити якусь одну оселю від послуги неможливо.

«Платити треба й за обслуговування будинку. З тих коштів утримується вся багатоповерхівка та прилегла територія, а не конкретна квартира», – зауважив Дмитро Стороженко. Він зазначив, що у випадках руйнування житла комунальні послуги споживачеві не надаються, тож сплачувати за них не треба і жодних рахунків людині виставляти не можуть, а борги – списують.

ШТРАФИ ТА СУДИ

Під час воєнного стану українцям, які не платять за комунальні послуги, не нараховують пеню та не штрафують за несплату, але коли військові дії на території країни вщухнуть, то неплатників може чекати арешт карткових рахунків, бо через великі борги підприємства-постачальники можуть подавати на них до суду і вимагати сплати боргу через судових виконавців, також це може бути стягнення майна через суд. Боржник може потрапити до відповідного реєстру і це «закриє» йому доступ для отримання кредитів. Крім того, він не зможе пере­тнути кордон країни, поки не сплатить борги.

Ті, хто не може нині у повному обсязі сплачувати рахунки за комунальні послуги, – можуть звернутись до Пенсійного фонду та отримати субсидію. Якщо вже накопичили борги – їх потрібно реструктуризувати, звернувшись до компанії-постачальника послуг. Нині під забороною і припинення надання комунальних послуг населенню, але після відміни воєнного стану вони можуть бути відновлені.

ТАМАРА БЄЛКІНА

фото із відкритих джерел

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Більше на нашій сторінці у Facebook та каналі в YouTube!
Прокрутка до верху