Чому заяви про викрадене авто виявляються хибними

Чому заяви про викрадене авто виявляються хибними

28 Січня 2022 Новини, Україна

За словами поліцейських, викрадачі автівок весь час покращують свої «навички» та обирають ті машини, які легко розібрати на запчас­тини.

Слідкуйте за нами в Telegram та Instagram!

Але часом самі власники авто просто гублять свою техніку й одразу телефонують до правоохоронців, аби ті допомогли знайти її на парковці біля торговельного центру чи у сусідньому дворі.

Торік найпопулярнішими марками авто серед викрадачів в області були: ВАЗ, Daewoo, Honda, Mazda, Chevrolet. Цьогоріч лідерами є ВАЗ, Mercedes, Ford, Volkswagen та Skoda. «Це пояснюється тим, що такі автомобілі легше відкрити та можна швидше збути – частина машини іде на запчастини, інша – на часткову утилізацію, тобто металобрухт.

Найпоширеніший метод «відкриття» авто – зчитування радіохвиль, коли власник його закриває», – говорить заступниця начальника відділу зв’язків з громадськістю УПП в області Алла Малиновська-Поправка. Від початку року до серпня у 2019 році на лінію «102» надійшло 542 звернення щодо викрадення авто, у 2020-му – 1300, а у 2021-му – 1723 виклики. Однак не всі вони стосуються безпосередньо крадіжки.

«Переважна більшість є хибними, тому що часто авто водія евакуюють за неправильну парковку, інколи власники самі забувають, де залишили машину, і починають шукати її, телефонуючи на лінію «102», – пояснює Алла Малиновська-Поправка. За її словами, отримуючи виклик про викрадення авто, поліцейські негайно перевіряють, чи не відвезли машину на штрафмайданчик за неправильне паркування. Якщо ні – екіпаж починає відпрацьовувати прилеглу до місця злочину територію, авто потрапляє в орієнтування і по області починає діяти план «Перехват».

«Викрадені автомобілі намагаються вивезти за територію області, і тому чим раніше поліцейські отримують орієнтування – тим краще. Тобто чим швидше власник побачить, що авто немає і заявить у поліцію – тим більше шансів його знайти», – запевняє Алла Малиновська­Поправка.

Вона радить не залишати цінні речі в машині, аби не провокувати крадіїв; завжди забирати із собою техпаспорт. Краще ставити авто на парковках з охороною, а якщо такої поруч немає – то на ділянці, яка буде добре освітлюватись та проглядатись темної пори доби.

Тамара Бєлкіна
фото: з відкритих джерел

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Більше на нашій сторінці у Facebook та каналі в YouTube!
Прокрутка до верху