Декларація з податку на прибуток: жителям Дніпра розповіли основні правила

Декларація з податку на прибуток: жителям Дніпра розповіли основні правила

9 Травня 2020 Економіка, Новини

Про важливі моменти, пов’язані з поданням декларації з податку на прибуток за І квартал 2020 року, необхідності зіставлення інформації, відображеної за національними та міжнародними стандартами при звітуванні з податку на прибуток, розповіла начальник Дніпропетровського управління Офісу великих платників податків ДПС Катерина Дебела.

Слідкуйте за нами в Telegram та Instagram!

Катерина Дебела звернула увагу на те, що наближається граничний термін подання декларації з податку на прибуток за І квартал 2020 року (не пізніше 12.05.2020 року).

Наказом Міністерства фінансів України від 14.11.2019 № 481 внесено зміни до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 № 897 зі змінами та доповненнями. Даний наказ набув чинності 20 грудня 2019 року.

На офіційному вебпорталі ДПС у рубриці Електронна звітність > Платникам податків про електронну звітність > Інформаційно-аналітичне забезпечення > Реєстр форм електронних документів розміщені електронні форми Декларації (у тому числі уточнюючої). Декларація за оновленою формою з ідентифікатором J0100118.

Подавати звітність з податку на прибуток за І квартал 2020 року необхідно:

платникам податку, у яких дохід за минулий 2019 рік від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку понад 20 мільйонів гривень;

платникам, які з ІІ кварталу перейшли на сплату єдиного податку;

платникам, які у І кварталі ліквідуються;

неприбутковим установам, у разі недотримання  вимог п.п. 133.4.3 п. 133.4 ст. 133 ПКУ. Така неприбуткова організація зобов’язана подати у строк, визначений для місячного податкового (звітного) періоду, звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації за період з початку року (або з початку визнання організації неприбутковою в установленому порядку, якщо таке визнання відбулося пізніше) по останній день місяця, в якому вчинено таке порушення, та зазначити і сплатити суму самостійно нарахованого податкового зобов’язання з податку на прибуток.

 Податкове зобов’язання розраховується виходячи із суми операції (операцій) нецільового використання активів. Така неприбуткова організація виключається контролюючим органом з Реєстру неприбуткових установ та організацій та вважається платником податку на прибуток для цілей оподаткування з першого дня місяця, наступного за місяцем, у якому вчинено таке порушення.

За період з першого дня місяця, наступного за місяцем, у якому вчинено таке порушення, по 31 грудня податкового (звітного) року така неприбуткова організація зобов’язана щокварталу подавати до контролюючого органу податкову декларацію з податку на прибуток (з наростаючим підсумком), сплачувати податок у строк, визначений для квартального періоду та подавати фінансову звітність у порядку, встановленому для платників податку на прибуток.

Декілька слів про форми фінансової звітності, які повинні подаватися платниками податку на прибуток разом з відповідною податковою декларацією з податку на прибуток підприємств.

Законом України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» визначено, що бухгалтерський облік є обов’язковим видом обліку, який ведеться підприємством. Фінансова, податкова, статистична та інші види звітності, що використовують грошовий вимірник, ґрунтуються на даних бухгалтерського обліку.

Враховуючи, що для обрахунку об’єкта оподаткування використовуються дані бухгалтерського обліку та фінансової звітності, платники податку на прибуток підприємств зобов’язані подавати Декларацію з податку на прибуток підприємств за податкові (звітні) періоди, визначені ПКУ, разом з проміжною або річною фінансовою звітністю, незалежно від показників, які відображені у такій фінансовій звітності.

Підприємства, які складають фінансову звітність та консолідовану фінансову звітність за національними положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку або національними положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку в державному секторі, складають проміжну фінансову звітність, яка охоплює відповідний період (I квартал, перше півріччя, дев’ять місяців), наростаючим підсумком з початку звітного року у складі балансу та звіту про фінансові результати.

Платники податку на прибуток, які складають фінансову звітність за міжнародними стандартами разом з відповідною податковою декларацією з податку на прибуток підприємств (далі – Декларація) за календарний квартал, півріччя, три квартали подають проміжну фінансову звітність, що складається або з повного комплекту фінансової звітності, або з комплекту стислої фінансової звітності.

Підтвердженням подання фінансової звітності разом з Декларацією є позначка «+» в Декларації у клітинці «ФЗ» таблиці «Наявність додатків» та у таблиці «Наявність поданих до Податкової декларації з податку на прибуток підприємств додатків – форм фінансової звітності».

Звертаємо увагу платників, що під час складання декларації з податку на прибуток, суб’єкту господарювання необхідно зазначити за якими стандартами підприємство складає фінансову звітність та інформацію про суми податкових пільг у разі користування ними.

Нагадуємо, що механізм виправлення помилок у податковій звітності визначено у статті 50 ПКУ, який поширюється на звітність з усіх податків.

Якщо підприємство виявило помилку у вже поданій декларації з податку на прибуток, граничні строки подання якої ще не минули, то у платника є можливість заповнити та подати контролюючому органу нову звітну Декларацію з правильними показниками (тип документу «Звітна нова»).

У разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобов’язаний:

надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку;

або зазначити відповідні уточнені показники у складі податкової декларації за будь-який наступний податковий період, протягом якого таки помилки були самостійно виявлені.

Про нововведення та тимчасові норми, які запроваджуються на період карантину з податку на прибуток, читайте у восьмому інформаційному листі Державної податкової служби України, який можна завантажити на офіційному сайті:
https://tax.gov.ua/podatki-ta-zbori/informatsiyni-listi/

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Більше на нашій сторінці у Facebook та каналі в YouTube!
Прокрутка до верху