Десять речей, які важливо встигнути зробити до Нового року

Десять речей, які важливо встигнути зробити до Нового року

20 Грудня 2021 Новини, Цікаве

Новорічні свята – казковий час, який ми всі любимо і чекаємо. Але він зазвичай також сповнений метушні та тривожності. Особливо, коли вся підготовка відкладається на «останню мить».

Слідкуйте за нами в Telegram та Instagram!

Можливо, ви також щороку ввечері 31 грудня звалюєтеся з ніг і не маєте святкового настрою? Тоді ці рекомендації саме для вас!

1. Мотивуюче кіно

Щоб виконувати подальші пункти було легко і радісно, слід подбати про новорічний настій заздалегідь. Влаштуйте кілька кіновечорів для себе та рідних. Завчасно оберіть фільми, запасіться мандаринами, приготуйте какао з маленькими зефірками чи інший улюблений напій. Ново­річні та різдвяні фільми не тільки заряджають духом свята, а ще й мотивують на гарні зміни у власному житті.

2. Чистий дім – чисті думки

Зарання зробіть генеральне прибирання в оселі. Крім поверхневого очищення простору, переберіть весь одяг, сумки, взуття, речі для побуту, косметичні засоби… Позбудьтеся того, що не використовували кілька років. Найімовірніше, вам це не знадобиться, а прос­то займатиме місце у шафах. Якщо речі в гарному стані, то можна їх комусь віддати, а коштовні – продати. Також очистіть від усього зайвого свій комп’ютер і телефон. Для багатьох не секрет, що мотлох захаращує не тільки простір, але й думки. До речі, прибирати буде набагато легше і веселіше, якщо увімкнути улюблену новорічну музику.

«Зазвичай я максимум за 1-2 дні до Нового року починаю прибирати, прикрашати ялинку і робити всі інші передсвяткові справи. А у новорічну ніч відчуваю себе «вичавленим лимоном», і зовсім уже не маю святкового настрою. Торік твердо вирішила вийти з цього «замкненого кола» і у 2021-му почала підготовку ще в листопаді. Склала чіткий план усього, що потрібно зробити, з кінцевими датами виконання. І на сьогодні вже провела «розхламлення» і навіть виручила 1300 гривень з продажу декількох непотрібних речей. Також почала прикрашати квартиру. Облаштування ялинки у нас заплановано на сімнадцяте грудня», – ділиться своїми досягненнями 25-річна Юлія з Павлограда.

3. «Психологічне» прибирання

Завершіть усе, що необхідно у 2021 році. У кожного є справи, які постійно відкладаються і є емоційним тягарем. Цікаво, що деякі завдання можна виконати за день чи навіть за годину. То чому ж не завершити справу саме зараз і тим самим зробити перший крок до легкої совісті на новорічні свята?
Обов’язково поверніть усі борги! Згадайте, чи винні комусь гроші? Можливо, позичали якусь річ? А може, не виконали обіцянку перед кимось чи перед самим собою? Зробіть по-чесному максимум для зняття цього «вантажу» з себе. А якщо все ж таки немає можливості встигнути певну справу – детально розплануйте, як ви це зробите у прийдешньому році, і встановіть чіткі строки виконання.

4. До крамниць – без ажіотажу

Найчастіше пошук подарунків останньої миті викликає стрес і тривогу. Ми хвилюємося, що не встигнемо знайти «саме ті» речі, а за кілька днів до Нового року виникає безліч інших завдань. Та ще й асортимент
30-31 грудня вже не такий різноманітний. Тому зробіть усі покупки заздалегідь, гарненько запакуйте і ретельно сховайте від рідних, щоб 1 січня для них був справжній сюрприз.

«Цього року я вперше в житті придбав подарунки завчасно. Ввечері третього грудня все вже було сховано в надійному місці, – з посмішкою ділиться тридцятирічний Дмит­ро з Дніпра. – Відчуваю радість, що звільнив два останні дні перед святом. До цього щороку бігав «у милі» по крамницях і відчував дикий стрес та втому».

До цього пункту можна віднести і завчасний запис на стрижку, манікюр та інші Beauty-процедури. Чим ближче до Нового року, тим важче попасти до «своїх» майстрів. Інакше доведеться шукати нових – перед святами це справа особливо ризикована. А якщо у вас ще немає святкового вбрання – також не зволікайте!

5. «Не чіпайте, це на Новий рік!»

Придбайте більшість продуктів для новорічного столу завчасно – консервований зелений горошок та кукурудзу, крабові палички, сир, шампанське та інші продукти з великим строком придатності. В останні дні грудня ви будете неймовірно вдячні собі за те, що не доведеться за один раз збирати великий візок продуктів, стояти у довжелезній черзі та ще й тягти важкі пакети. Також продумайте новорічне меню. Неодмінно доповніть його салатом у вигляді символу року – тигра. В Інтернеті є багато легких та цікавих рецептів.

6. Теплі спогади

Влаштуйте собі і родині новорічну фотосесію. Це можна зробити як у фотостудії, так і просто у місцевому парку чи виїхати до лісу. Будемо сподіватися, що природа порадує снігом у грудні. А якщо фото в стилі «зимова казка» зробити не вдасться можна знайти гарні новорічні локації в усіх ТРЦ і кафе вашого міста. Це чудовий привід провес­ти час із рідними та друзями. Тепло такого спілкування зарядить святковим настроєм.

Одна моя знайома щороку у новорічний період знімає багато коротеньких відео – зустріч із рідними, новорічний декор вдома та в різних кафе, ялинка на площі… Потім монтує на комп’ютері мініфільм, який зігріває її упродовж усього прийдешнього року. Якщо ви зацікавилися такою ідеєю, але не вмієте робити монтаж, то цього легко навчитися за роликами у YouTube.

Багато хто перед Новим роком має традицію – зробити те, про що давно мріяли. Можливо, хотіли дістати стару гітару і згадати улюблену мелодію, намалювати картину або приготувати разом із рідними імбирне печиво? А може, ви вже багато років збираєтеся переглянути давні сімейні світлини і зануритися у щасливі спогади?..

7. Вдома – як у казці

Дехто на Новий рік прикрашає лише ялинку, а інші перетворюють свою оселю на локацію із святкового мюзиклу. Звісно, кожен сам вирішує, як оздоблювати власний дім. Але зробити це варто також заздалегідь! Влаштуйте для своєї родини чи друзів творчий вечір, коли ви зробите новорічний декор своїми руками. Це можуть буди сніжинки, ялинка з шишок, ваза, заповнена ялинковими гілками, блискучими іграшками та гірляндою… Можна зібрати всі новорічні листівки, які вам колись дарували, повісити десь у домі мотузку та закріпити на ній усі ці картки.
Крім прикрас, можна додати новорічного настрою побутовими речами зі святковими малюнками – підставки під гарячі напої, серветки, скатертини, прихватки та фартух… Новорічними мотивами можна доповнити і гардероб – придбати светр, шапку чи шкарпетки з оленями та сніговиками.

8. Згадати усіх!

Новорічні свята – це час, коли можна багато чого надолужити. Якщо ви тривалий час не знаходили можливість поспілкуватися з кимось із родичів чи друзів – зараз найбільш слушна нагода. Як мінімум – зателефонуйте, максимум – зустріньтеся на годину-другу після роботи. Сходіть разом у кафе, на ковзанку або просто прогуляйтеся містом, помилуйтеся яскраво вбраними ялинками та вогниками, які прикрашають фасади багатьох будівель.

9. Підбиваємо підсумки

Чимало людей більшість часу живуть на «автопілоті» і вважають, що нічого і згадати за рік, що минає. Тому потрібно сісти і, не квап­лячись, подумати: що зробили за цей рік, чого досягли, які важкі ситуації подолали, що радісного відбувалося… Краще все це занотувати. Можливо, ви недо­оцінюєте власне життя? Зрозумівши, як багато подій сталося за рік, у вас з’явиться мотивація провести прийдешній ще продуктивніше.

10. Правильні цілі – запорука успіху

Багато хто традиційно перед Новим роком складає список власних мрій. Та краще перетворити цей перелік на цілі, а також до кожної розписати чіткий покроковий план досягнення. Наприклад, якщо ви хочете стати стрункішим, пишіть: я буду ходити до спорт­залу три рази на тиждень, правильно харчуватимуся, щодня робитиму ранкову зарядку. Зразу ж підберіть варіанти спортклубів біля будинку або місця роботи і «погугліть» рецепти правильного харчування…

Якщо у вас є мета, яку об’єктивно не­реально досягти у новому році, то пропишіть усі потрібні кроки, які робитимете у 2022 році. Наприклад, ваша ціль: подорож до Англії. Але ви розумієте, що, най­імовірніше, у найближчі місяці не буде достатньо коштів. Запишіть, що потрібно зробити: можливо, слід змінити місце роботи чи подумати про додатковий підробіток. Головне – щодня рухатися до поставлених цілей!

Катерина Чередніченко
фото: з відкритих джерел


зробити, новий, поради, речі, рік, цікаво

Слідкуйте за нами в Telegram та Instagram!

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Більше на нашій сторінці у Facebook та каналі в YouTube!
Прокрутка до верху