Яворницька селищна територіальна громада стала майданчиком для обміну досвідом з енергоефективності серед очільників громад Дніпропетровської області. Під час дружнього візиту гості ознайомилися з успішними проєктами альтернативної енергетики на об’єктах соціальної інфраструктури.
Яворницький селищний голова Дмитро Екзархов презентував колегам реальні результати впровадження енергоефективних технологій у громаді. Зустріч організувала голова Дніпропетровського регіонального відділення Всеукраїнської Асоціації ОТГ Світлана Спажева в рамках заходу «Кращі практики в галузі енергозбереження».
«Проблеми у всіх громад спільні і той, хто пройшов цей шлях, стикнувся з труднощами й знайшов ефективне рішення, може допомогти іншим», – підкреслила Світлана Спажева.
Сонячні панелі в дитячому садку та школі
Першою локацією став Яворницький дитячий садок № 3 «Бджілка», де встановлено сучасну систему енергозабезпечення. Учасники оглянули сонячні панелі, інвертори та контролери, що забезпечують ефективне використання відновлюваної енергії.
У Яворницькому ліцеї сонячна генерація вже дає відчутні результати – заклад економить до 40% електроенергії порівняно з попередніми роками. Громада планує досягти повної енергоавтономності навчального закладу.
ЦНАП працює автономно 94% часу
Центр надання адміністративних послуг демонструє найвищі показники енергонезалежності – на сьогодні ЦНАП автономний на 90-94% планового періоду. Система захищає комп’ютерну техніку від стрибків напруги, а у разі блекауту заклад може працювати ще 3-5 годин завдяки резервному живленню.
Це забезпечує безперервність базових адміністративних послуг населенню навіть у кризових умовах.
Міжнародний досвід відновлення
Світлана Спажева поділилася враженнями від участі у Конференції з питань відновлення України (Ukraine Recovery Conference 2025), що відбулася у Римі. Як спікер панельних дискусій, вона наголосила на ключовій ролі територіальних громад у процесах відновлення, адже саме громади найкраще знають свої потреби та пріоритети.
До обговорення долучилися фахівці компанії «Altek» – провідного постачальника обладнання для сонячних електростанцій, які презентували сучасні рішення у сфері енергоефективності.
Такі зустрічі формують майданчик для конструктивної співпраці, де думка місцевого самоврядування може бути врахована на законодавчому рівні.
Іларіонівська громада, Альтернативна енергетика, Днепр сейчас, Дніпропетровська область, Підгородне, Підгороднє, Украина сегодня, ЦНАП, автономне енергозабезпечення, відновлювана енергія, енергоефективність громад, енергозбереження, енергонезалежність, новини, новини Підгородне, новости Днепра, новости Украины, новости области, обмін досвідом, резервне живлення, сонячні панелі, соціальна інфраструктура, територіальні громади, інвертори