ДНУ увійшов до ТОП-20 найефективніших університетів України за науковими проєктами

ДНУ увійшов до ТОП-20 найефективніших університетів України за науковими проєктами

29 Квітня 2025 Новини, Регіон

Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара (ДНУ) посів високе 18-те місце у загальноукраїнському рейтингу ефективності участі закладів вищої освіти в конкурсах наукових проєктів у 2024 році.

Слідкуйте за нами в Telegram та Instagram!

Рейтинг був опублікований Центром міжнародних проєктів «Євроосвіта» на початку квітня.

За даними «Євроосвіти», ДНУ також став другим серед університетів Дніпропетровської області за сумарними показниками ефективності наукової діяльності. До п’ятірки регіональних лідерів увійшли Український державний університет науки і технологій (6 місце в Україні), Національний технічний університет «Дніпровська політехніка» (39 місце), Дніпровський державний аграрно-економічний університет (40 місце) та Університет імені Альфреда Нобеля спільно з Університетом митної справи та фінансів (41 місце).

Протягом 2024 року ДНУ продемонстрував значний прогрес, піднявшись на 6 позицій у порівнянні з 2023 роком, коли університет посідав 24-те місце. Такий стрибок став можливим завдяки активізації наукової проєктної діяльності. Кількість виграних наукових пропозицій зросла з 3 у 2023 році до 10 у 2024 році, включаючи проєкт за програмою Erasmus+ KA2 та п’ять проєктів за державним замовленням. Крім того, університет розширив кількість видів виграних конкурсів з двох до чотирьох.

Успішні результати участі науковців ДНУ в міжнародних та національних конкурсах підтверджують високий науковий потенціал та конкурентоспроможність університету.

У 2025 році ДНУ визначив наукову проєктну діяльність одним із ключових стратегічних напрямів розвитку. Наразі науковці університету продовжують активно працювати над розробкою нових проєктів для залучення грантової підтримки та налагодження співпраці з міжнародними партнерами.

Рейтинг «Євроосвіти» оцінював діяльність 274 українських університетів на основі їхньої участі та перемог у таких програмах та конкурсах, як HORIZON Europe, Erasmus+ KA2, конкурси Національного фонду досліджень України, державне замовлення та гранти для молодих вчених, а також білатеральні проєкти. Враховувалися як кількість виграних проєктів, так і рівень міжнародної наукової співпраці. Інформація для рейтингу була отримана з відкритих джерел, включаючи CORDIS, EACEA Projects Results, МОН України та НФДУ.

Аналіз результатів показав, що навіть в умовах скорочення державного фінансування, українські університети активно шукали можливості для залучення грантових коштів, що сприяло їхній фінансовій стабільності.

Читайте також: Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара увійшов до ТОП-20 у національному рейтингу

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Більше на нашій сторінці у Facebook та каналі в YouTube!
Прокрутка до верху