
Економічна криза: Україна повертається до рівня бідності 2001 року
9 Листопада 2023 Новини, СуспільствоУкраїна зіткнулася з значним збільшенням кількості громадян, які живуть за межею бідності, внаслідок триваючого воєнного конфлікту. За оцінками Інституту демографії та соціальних досліджень імені Птухи, майже дві третини населення, або приблизно 20 мільйонів людей, зазнали впливу економічної кризи.
Ситуацію з бідністю також аналізує Світовий банк, який надає менш катастрофічну картину, стверджуючи, що 24,2% населення країни опинилися за порогом бідності. Це становить збільшення на 7,1 мільйона осіб порівняно з попередніми роками.
Згідно з даними Інституту, Україна відкинута на рівень бідності, який спостерігався 20 років тому, а саме в 2001 році, коли під цим критерієм перебувало 69% населення, порівняно з 39% в 2021 році. За словами Людмили Черенько, завідувачки відділу Інституту, до початку війни країна демонструвала позитивну динаміку в рівні життя громадян, незважаючи на виклики, пов’язані з пандемією COVID-19.
У звіті вказується, що від 2014 року в Україні використовується показник прожиткового мінімуму у фактичних цінах ринку, який майже вдвічі вищий за офіційний прожитковий мінімум. За таким критерієм, бідними вважаються особи з доходом менше 5 тисяч гривень на місяць.
Світовий банк використовує інший показник бідності, встановлюючи поріг у 5,5 долара на день (близько 210 гривень). За цим стандартом, бідними вважаються особи, які мають менше 6 тисяч гривень на місяць.
фото: з відкритих джерел
COVID-19, Інститут демографії, Днепр сейчас, Підгородне, Світовий банк, Украина сегодня, бідність в Україні, ветерани, війна в Україні, добробут українців, дохід населення, економічна криза, карантинні обмеження, молоді сім'ї з дітьми, новини, новини Підгородне, новости Днепра, новости Украины, новости области, показники бідності, прожитковий мінімум, рівень бідності, соціальні дослідження, українські родини, фінансове становище