гречка

Ендокринолог розповіла, кому небажано їсти гречку

21 сентября 2022 Здоров’я, Новини

Людям із хворобами шлунково-кишкового тракту краще не вживати гречку. Хоча ця крупа – корисний продукт, вона має свої особливості. Лікар-дієтолог, ендокринолог Наталія Лазуренко розповіла, що організм може неадекватно відреагувати на гречку, якщо у людини синдром подразненого кишечника, дисбактеріоз, синдром надлишкового бактеріального росту чи дефіцит ферментів підшлункової залози, повідомляє «Країна здоров’я«.

У результаті можливі печія, біль та бурчання в животі, метеоризм. Це пов’язано з тим, що у гречаної крупи присутня фітинова кислота, що захищає її зерна від проростання. Якщо кишечник у людини ослаблений, краще не ризикувати, інакше можна після вживання гречки почуватись погано.

Лазуренко радить навіть здоровим людям замочувати гречку перед вживанням, щоб позбутися фітинової кислоти та уникнути можливих неприємних побічних ефектів у вигляді здуття живота та розладу ШКТ.

Крім того, дієтолог зазначила, що людям із зайвою вагою, високим рівнем цукру в крові та проблемами з обміном речовин не треба вживати гречку з молоком чи цукром. У такому вигляді вона може стати надто калорійною стравою. На думку Лазуренка, кашу з олією чи молоком краще їсти людям, які не мають проблем зі здоров’ям і які регулярно займаються спортом.

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Прокрутить наверх