Енергетична криза змушує міста України розпочати навчальний рік у серпні

Енергетична криза змушує міста України розпочати навчальний рік у серпні

2 Серпня 2024 Новини, Україна

В умовах енергетичної кризи деякі міста України вирішили розпочати навчальний рік для школярів вже у серпні. Влада Чернівців та Львова ухвалила рішення посадити дітей за парти на місяць раніше, щоб у разі гострих проблем з енергетикою взимку відправити учнів на довгі канікули. Ці заходи спрямовані на те, щоб уникнути перебоїв у навчальному процесі через можливі енергетичні проблеми взимку.

Слідкуйте за нами в Telegram та Instagram!

Міністерство освіти і науки (МОН) ще в травні підготувало рекомендації для закладів вищої, фахової передвищої та професійно-технічної освіти щодо навчального року 2024/2025. У цих рекомендаціях зазначалося, що студенти мають починати навчання у першій половині серпня 2024 року та навчатися по суботах у теплі місяці року. Метою таких заходів є забезпечення підготовки закладів освіти до нового осінньо-зимового періоду та опалювального сезону, з урахуванням можливостей залучення альтернативних джерел енергії та гнучкого графіка освітнього процесу, адаптованого до економного використання енергоресурсів.

Проте, міністр освіти і науки Оксен Лісовий наприкінці червня під час години запитань до уряду у Парламенті уточнив, що МОН не буде закликати школи починати навчання раніше. Він зазначив, що взимку в крайніх випадках міністерство може розглянути варіант повернення до змішаного формату або онлайн-навчання. За словами Лісового, на кінець навчального року 2023/2024 близько 50% шкіл могли забезпечити навчання завдяки альтернативним джерелам живлення. Наразі у закладів освіти є понад 12 тисяч генераторів.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що уряд цьогоріч передбачив 2,5 мільярда гривень на облаштування безпечних умов у школах. Зараз укриттями забезпечено 10,5 тисячі шкіл, а в понад 5 тисячах створено умови для організації навчання у сховищах. За інформацією МОН, у 2024 році очно працювали понад 7,3 тисячі шкіл (58%), де навчалося більш ніж 1,7 мільйона учнів. 2,4 тисячі (19%) працювали дистанційно та 2,8 тисячі (22%) – змішано.

Підготувала Наталія Ковальчук
фото з відкритих джерел

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Більше на нашій сторінці у Facebook та каналі в YouTube!
Прокрутка до верху