Хто такі інфоцигани та «тренери» із соціальних мереж

Хто такі інфоцигани та «тренери» із соціальних мереж

17 Липня 2023 Новини, Україна

Багато хто хоче змінити своє життя – записатись на нові курси, знайти цікаву роботу, кохання всього життя та швидко стати щасливим. Психологи говорять, що частину проблем у нашому житті можна розв’язати, просто змінивши мислення та подивитись на ситуацію з різних боків. Але для цього потрібна тривала терапія і така ж робота над собою. В Інтернеті є чимало пропозицій круто змінити життя вже за два місяці. Для цього слід пройти певний марафон, виконувати спеціальні вправи чи читати мантри, і такі люди гарантують, що це допоможе вирішити всі питання в житті.

Слідкуйте за нами в Telegram та Instagram!

МИТТЄВИЙ ЕФЕКТ

Тих, хто багато обіцяє, запрошує на різні марафони на кшталт: «За три тижні всі бажання здійсняться» називають інфоциганами. Самі ж вони воліють називатись «бізнес-тренерами» чи «коучами». Місце їхньої дислокації – переважно соціальні мережі. Такі люди постять фото із дорогими автомобілями, в розкішних апартаментах та з різних іноземних курортів, запевняючи, що вони всього цього досягли самостійно і готові навчити інших, як більше заробляти та знайти кохання всього життя. Звісно, послуга не безкоштовна.

Багато звичайних людей готові платити за ці знання, аби також мати змогу потім водити дороге авто чи бути коханим. Водночас, «коучі» не дають жодної гарантії результату, бо якщо людина не отримала жадане – вона сама винна, адже «неякісно виконувала вказівки тренера, або потрібно пройти ще один курс». Дуже часто інфоцигани мають сертифікат, що вони закінчили психологічні курси. Наявність такого документа заспокоює потенційних клієнтів, ніби засвідчуючи, що тренер вчився, а отже, йому можна довіряти.

«Марафони з досягнення цілей – це просто маніпуляція. Тренер говорить: «Якщо зробити так – то буде щастя» і поради дійсно можуть спрацювати на короткий період, бо людина вклала гроші і буде в усьому шукати результат, за який вона заплатила. Згодом ефект спадає, результату більше немає і такій людині пропонують пройти новий марафон, «прокачати» якісь навики, щоб досягти іншої мети. Якщо в рекламі зазначається, що буде чіткий фіксований результат через два місяці, тижні або дні – з’явиться кохання, отримаєте престижну роботу, інше – це інфоцигани. Сказати, коли та як саме людина досягне мети – неможливо», – говорить психотерапевтка Елліна Карепова.

СЛОВА-МАРКЕРИ

Розпізнати, що перед вами тренер-інфоциган, можна за словами-маркерами, які вони вживають найчастіше. Це такі вирази, як: «я знаю, що потрібно зробити», «ви повинні», «змінюємо ваше життя».

«Дехто має містичне мислення, вірить, що є щось, що може впливати на тих, хто знаходиться навколо людини. Шукають тих, хто навчить взаємодіяти із всесвітом. Але людині самій потрібно змінювати свою поведінку, інших вона змінити не в змозі», – говорить Елліна Карепова. Вона зазначає, що жоден професійний психолог не може гарантувати клієнту, що після проведення якоїсь процедури або розмови інша людина матиме якийсь визначений алгоритм дій, адже всі різні, і передбачити поведінку особи неможливо.

«За марафони платять люди, які мають певні труднощі в житті, не можуть знайти партнера, хочуть більше заробляти і сподіваються, що, заплативши декілька тисяч, отримають «пігулку», яка допоможе врешті вирішити всі питання», – пояснює Елліна Карепова. Вона зазначає, що інфоцигани жодної відповідальності за свої дії не несуть, і часто клієнти «тренера» навіть не укладають з ним договір про надання послуг.

Якщо ж людина відчуває, що потребує поради професіонала, то краще звернутись до психолога, який не буде гарантувати, що через два тижні і робота нова знайдеться, і кохання всього життя зустрінеться. Перед консультацією обов’язково треба дізнатись, чи має психолог відповідний диплом, чи займається саморозвитком та чи довго практикує.

ТАМАРА БЄЛКІНА

фото із відкритих джерел

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Більше на нашій сторінці у Facebook та каналі в YouTube!
Прокрутка до верху