“Хтось має робити чоловічу роботу”: історія добровольця “Чикаго”

“Хтось має робити чоловічу роботу”: історія добровольця “Чикаго”

20 Лютого 2025 Новини, Україна

Він родом з Чаплиного Синельниківського району, що на Дніпропетровщині. У свої 22 роки добровільно пішов у воюючу армію на контракт. З 2023 року – стрілець у складі 108-ї окремої бригади територіальної оборони ЗСУ.

Слідкуйте за нами в Telegram та Instagram!

Олександр на бойове псевдо “Чикаго” раніше працював помічником машиніста електровоза. Міг би й далі залишатися на заброньованій цивільній посаді, однак, як розповідає, без жодних спонукань вирішив змінити форму залізничника на військову.

“Просто виникло бажання, і я не зміг йому протистояти”, – щиро посміхається воїн. – “Без зайвих роздумів звернувся до ТЦК, де запропонували тероборону, і я погодився. Пройшов обов’язкову загальновійськову підготовку та був призначений стрільцем до Синельниківського батальйону у складі 108 бригади. До колективу входив просто, адже тут були всі свої: земляки і навіть знайомі…”

Що на початку служби запам’яталось найбільше?

“Перші бойові чергування. Ми виходили на спостережний пункт. 400-500 м – до ворога, у тиху погоду ми чули росіян… Мене часто призначали старшим зміни. Відчував відповідальність. Запам’ятався епізод, коли окупанти доволі чисельною штурмовою групою атакували наших сусідів. Жодних думок! Перекидались з хлопцями лише у справі: щось зробити, чимось допомогти. Суто технічні питання… Насипали по повній у ту сторону, звідки росіяни лізли.”

Відбили штурм?

“Так. Відбили! Сусідам допомогли.”

Чи було страшно на “нулю”?

“Спочатку так! Та й усім страшно. А потім вже заходив на “передок” без полохливої думки. Знаю, що до позиції дійду, маршрут вивчив… А спочатку справді було страшно…”

Нещодавно Ви перевелися в мінометний підрозділ – у групу “Міні-Градів”. Чому так сталося?

“Вважаю, що на війні треба постійно вчитися. Війна не стоїть на місці, з’являються новинки. Ворог розвивається. Тому й нам слід постійно навчатися. Тому для себе вирішив піти і спробувати на реактивника, а чому б і ні?”

Ким будете у розрахунку “Міні-Града”?

“По машині та пусковій установці вивчаю все. Щоб знати та вміти, і в разі потреби замінити, підстрахувати побратима.”

Чи водите пікап?

“Поки ні. Тільки свою автівку. Але згодом освою.”

Чи є мрії? Що робитимете після закінчення війни?

“Навіть не знаю. Треба до цього дожити. Життя підкаже.”

Ви ж пішли до війська по контракту. Отже на певний час, а далі можна звільнитися.

“Так. Чи буду продовжувати службу за контрактом, вирішуватиму пізніше. Поки служитиму. Я підписав договір на три роки – залишилось рік і місяць.”

Чи виправдало себе Ваше рішення стати контрактником? Ви ж на щось розраховували, коли йшли в армію?

“В основному, так. Я потрапив у гарний військовий колектив. Все добре.”

Як Ваша дружина переживає таке тривале розлучення?

“Дружина була проти того, щоб я йшов на фронт. Але з часом змирилась. Хвилюється. Постійно запитує: “Коли повернешся? Коли додому? Відповідаю коротко: “Коли додому, не знаю”.”

Чи є у Вас діти?

“Донечці два рочки. Тільки починає розмовляти. Дуже хочеться бути поруч. Це її “золоті” часи. Дуже жаль, що ми не разом. Але ж комусь потрібно виконувати бойову роботу, захищати Україну.”

Підтримуйте захисників України вподобайками та приєднуйтеся до лав 108-ї бригади ТрО. Телефон нашого рекрутингового центру 0 800 337 803.

Більше на нашій сторінці у Facebook та каналі в YouTube!
Прокрутка до верху