Історія з життя: оберіг щасливої долі

Історія з життя: оберіг щасливої долі

27 Червня 2023 Новини, Суспільство

Для родини Валерії та Владислава П’ятибратів із Дніпра оберегом стала фронтова солдатська ложка. Наші близькі, які пішли у засвіти, живуть у переданих нам чеснотах і вірності, палкій любові до життя. А ще у спогадах. І, певно, немає кращого способу, крім них, зберегти в душі найтепліші та щемкі миті спілкування з ними. Тож кожен спогад хочеться перетворити на вічні вузлики на пам’ять…

Слідкуйте за нами в Telegram та Instagram!

– Нам і справді є про кого пам’ятати та дякувати прихильній до нас долі. І родинному щастю багато в чому ми завдячуємо оберегу, – розповідає Валерія. – А почалося все під час нашого весілля. Першим, як і прийнято, привітав найшанованіший гість застілля – мій дідусь по материнській лінії Іван Степанович. Він був небагатослівний: «Любі мої молодята, передаю вам у спадок найціннішу в моєму житті річ… Вона не із золота чи срібла. І неприваблива на вигляд, бо покалічена війною. Це – моя фронтова супутниця і вірна подруга… Здається, звичайна ложка. А саме їй вдячний за врятоване життя. Бо саме ложка, яку носив у лівій нагрудній кишені шинелі, зупинила фашист­ську кулю за кілька сантиметрів від серця… Хай береже вона й ваше родинне щастя та долю від усякої напасті!»

А життя наше й справді вдалося. З чоловіком маємо улюблену роботу. Син Данило закінчив Дніпропетровський аграрний університет, донька Єсенія радує успіхами в школі, підростає внучка Валерія.

– Дідусь завжди був скупий на слова, коли мова заходила про війну, – веде далі оповідь Валерія. – Казав лише, що вона страшна і потрібна хіба що несамовитим, кровожерливим вождям…

Нещодавно в елект­ронному архіві Данило віднайшов нагородний лист на дідусеву медаль «За відвагу». І в зовсім іншому вимірі постала перед нами найрідніша людина. Ось ті скупі рядки: «Перебуваючи у боях з німецько-фашистськими загарбниками, тов. Верясов показав себе сміливим, стійким і дисциплінованим бійцем. При відбитті ворожих атак на території Угорщини тов. Верясов відзначився у районі села Корчма. У боях на території Австрії у районах Шварцензел, Форбак, Санкт-Пельмен проявив себе зразком товаришам по зброї у сміливості та мужності».

А ще знаємо із дідусевих документів, які свято зберігаються в нашій родині, що захищати Батьківщину він пішов шістнадцятирічним – умовив у сільраді виправити метричну довідку. Не міг дочекатися повноліття…

Після призову Іван Верясов навчався на курсах підготовки танкістів у щойно звільненому Харкові. В екіпажах Т-34 пройшов фронтовими дорогами України, Угорщини, Австрії. А перше бойове хрещення отримав, звільняючи Дніпропетровщину, під час форсування Дніпра. І гадки тоді не мав, що після війни Україна стане його другою батьківщиною (родом Іван Степанович із берегів Волги). Горів у підбитому танку. Все післявоєнне життя носив у тілі осколок, який не наважувалися видалити найдосвідченіші хірурги.

По війні ще на сім довгих років продовжив військову службу, бо був тоді такий порядок: демобілізовували спочатку літніх фронтовиків, а молодим воїнам-переможцям випало навчати та передавати свій досвід армійському поповненню. Адже країні й надалі була потрібна міцна армія – колишні союзники стали перетворюватися на ворогів…

Під час служби в Україні і зустрів свою кохану – красуню Меланку. Рішення перебратися на Дніпропетровщину, звідки родом була дружина, було прийнято без вагань.

Аж до виходу на заслужений відпочинок Іван Степанович Верясов сумлінно трудився зварювальником на Дніпропетровському машино­будівному заводі. До фронтових нагород додалися й трудові відзнаки.

Він прожив і справді велике та гідне пошани життя, ніколи не ховаючись за спини товаришів як на фронті, так і в мирному житті. Разом із Меланкою Іларіонівною виростили і вивели у світ двох доньок – Ларису та Галину, раділи трьом внучкам і п’ятьом правнукам.

ОЛЕКСАНДР ПЕРЕПЕЛИЦЯ

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Більше на нашій сторінці у Facebook та каналі в YouTube!
Прокрутка до верху