У Дніпрі проводиться комплексна робота з локалізації та ліквідації амброзії та інших карантинних рослин у рамках відповідної муніципальної програми. Вона включає низку заходів, серед яких, зокрема, і роз’яснювальна та інспекційна робота щодо утримання прилеглих територій у належному санітарному стані. Йдеться передусім про вчасне скошування трави, карантинних рослин, викорчовування амброзії. Це стосується як підприємств та установ усіх форм власності, так і мешканців приватного сектору. Повідомляють у Дніпровській міській раді.
Черговий інспекційний рейд 18 червня спільно провели департамент екологічної політики міської ради та інспекція з питань благоустрою міськради.
«Головне наше завдання – не оштрафувати одразу за непокошену траву, а донести до людей, що прилегла до будівель територія повинна бути прибраною як від сміття, так і високої трави та бур’яну. Спочатку виписуємо припис, а якщо їх не усувають, складаємо адміністративні протоколи щодо порушення правил благоустрою міста. Мешканці самі повинні розуміти, як негативно та ж амброзія впливає на здоров’я», – розповів начальник відділу екологічної безпеки департаменту екологічної політики ДМР Ярослав Крисько.
Під час перевірки прилеглої території по вул. Журналістів, 7 виявили непокошену траву та карантинні рослини, а також будівельне сміття. Інспектори оформили припис на керівництво установи і дали п’ять днів на усунення порушень. Якщо цього не буде зроблено, інспекція складе адміністративний протокол.
«За останні два місці інспектори провели понад двадцять рейдів щодо вчасного скошування трави на прилеглих територіях. На порушників виписано близько 50 приписів, складено понад 20 адмінпротоколів. Роботу не зупиняємо, тобто і надалі інспектори проводитимуть такі рейди. Тому закликаємо мешканців, керівників підприємств бути сумлінними, стежити за прилеглою територією, щоб там була покошена трава, не було сміття, бур’янів і карантинних рослин», – наголосив начальник інспекції з питань благоустрою ДМР Руслан Мороз.
Нагадаємо, утримання прилеглої території у неналежному санітарному стані – це порушення правил благоустрою. Розмір штрафу для фізичних осіб становить до 1360 грн, для юридичних – до 1700.