Наприкінці квітня у Магдалинівці відбулись ІІ обласні юнацькі комплексні змагання ГО ДТО ВФСТ «Колос» серед збірних із сільських, селищних та міських територіальних громад за програмою сільських спортивних ігор Дніпропетровщини 2024 року, присвячених 33-й річниці Незалежності України.
У Магдалинівці фахівці одностайно стверджували, що звітні перегони на голову потужніші за ті, що відбулися торік. Відчувалося, що команди, які прибули на дійство, вже не просто набирались у кількісному форматі (а їх цього разу було більше 640, цілих 25 формувань!), а підготовлені, вишколені у внутрішніх розбірках та налаштовані на високі результати.
Найпомітнішою постаттю на звітному форумі був чемпіон світу і Європи серед юніорів Станіслав Гладкий. Учень софіївського тренера Віктора Круглика підняв шістнадцятикілограмову гирю 258 разів. Слід зазначити, що серйозну конкуренцію йому склали ще два юних Геракли – Денис Красько з Чернеччинської ТГ (250 піднять, тренер Вадим Дрога) та Данило Щербина із Піщанської ТГ (247).
– Гирею почав займатися три роки тому, – розповів Станіслав Гладкий. – Про секцію дізнався від товаришів, які відвідували заняття. Спершу не пішло, але згодом, підтягнувши фізику, техніку, як кажуть, «поперло». У червні минулого року в Угорщині став чемпіоном світу серед юніорів, а в грудні – переможцем європейської «фієсти». Нинішні ж змагання в Магдалинівці – один з етапів підготовки до чемпіонату світу, який невдовзі відбудеться в польському Жешуві.
Певною мірою несподіваним став виступ у дартсі й дванадцятирічної Аріни Нагорної з Петропавлівської ТГ, яка із 78 балами обійшла вже досвідчену на юнацькому рівні магдалинівчанку Каріну Безуглу (75 балів). Цікаво, що переможець серед хлопців – магдалинівець Павло Гнатюк – мав у своєму активі лише 74 очки. Зрештою, це не завадило йому разом із Каріною стати чемпіоном й у командному заліку (сума місць – три). Ще три команди – Слобожанської, Піщанської та Червоногригорівської громад набрали по одинадцять балів, а розставив ці колективи в «ієрархії» кращий виступ хлопців. Ще на очко відстали від названих колективів губиниські юніори…
До слова, останні зійшли на вищий щабель п’єдесталу пошани у стартовій дисципліні спартакіади – естафетному бігові, випередивши покровчан і перещепинців.
Другий рік поспіль обласні юнацькі змагання серед збірних сільських, селищних і міських громад колосовці проводять у Магдалинівці. І це цілком зрозуміло: вигідне географічне розташування, прекрасна спортивна база і по-справжньому спортивна атмосфера, аура, яка спонукає до оздоровлення, постійного фізичного удосконалення.
Командною перемогою Петриківської ТГ закінчились змагання із шашок, представники якої – Лада Кучер та Владислав Воловик, виступили дуетом. Лада із стовідсотковим результатом стала серед дівчат переможницею, на два бали обігравши петропавлівчанку Єлизавету Цяпку та Дарину Шевченко із Слобожанської ТГ, а Владислав фінішував другим серед хлопців. Причому, він набрав стільки ж очок, як і переможець, – Станіслав Буцик із Чернеччинської ТГ – по тринадцять, але за додатковими показниками поступився тому золотою медаллю.
Третім серед шашкістів став петропавлівець Ілля Харицький, що дало можливість його команді стати другою. На третій щабель п’єдесталу пошани піднялися слобожанці.
Поглянемо на інші змагальні «толоки». На турнірі з волейболу, де стосунки з’ясовували змішані склади (чотири хлопці і двоє дівчат), у фінальному протистоянні команда Підгородненської ТГ із «сухим» рахунком – 2:0 – обіграла царичанську збірну, а петропавлівці в неймовірно напруженому протистоянні лише на тай-брейкові «дотисли» ровесників із Черкаського.
По закінченні перегонів враженнями про дійство поділився капітан волейболістів із Петропавлівщини Ілля Симоненко:
– Враження неймовірні! Мене особисто вразила команда Богданівської ТГ, в складі якої на майданчику «працювали» одразу четверо дівчат. Звісно, задоволений, що стали бронзовими призерами!
На мініфутбольній галявині «погоду» робили господарі-магдалинівці. які у фінальному турнірі обіграли «дрім-тім» із Губинихи (3:0) та Покровського (1:0). Останні, з мінімальним рахунком обігравши губиниську дружину, стали другими.
Доволі цікаво тривали змагання з шахів. Коли підбили підсумки в царині Каїсси, з’ясувалось, що одразу дві спортсменки – Марія Волик із Слобожанської ТГ та петриківчанка Єлизавета Пацьора набрали однакову кількість балів – по 6,5. Кращими виявились додаткові показники у Марії, а третьою, набравши п’ять очок, фінішувала Анастасія Муравйова з Червоногригорівської ТГ. По закінченні перегонів ми взяли мініінтерв’ю у переможниці чемпіонату:
– Шахами займаюся шість років. Завдяки своєму тренеру (Ганна Цирульник. – В. С.) змогла значно поліпшити гру, тому зараз у своїй віковій категорії належу до 20 найкращих у країні. Стосовно звітного турніру, то пройшла дистанцію вдало, здобувши шість перемог і лише один раз зігравши внічию. Причому, в моєї суперниці Єлизавети в партії навіть була перевага, але мені вдалось звести гру до нічиєї…
Зауважу, що напередодні «спортових іспитів» у Магдалинівці Єлизавета Пацьора (тренер Валерій Полташевський) брала участь у чемпіонаті України з шахів (класична гра, швидкі шахи та бліц) серед юнаків та дівчат віком до 14 років. І стала бронзовою призеркою!
Владислав Анісімов із тієї ж Слобожанської ТГ пройшов дистанцію «чисто», здобувши перемоги в усіх семи поєдинках. Другим тут став, відставши від переможця на півтори бали, петриківець Владислав Литвин, а третім – Ілля Тібовський із Чернеччинської ТГ.
– Було кілька моментів у матчах із суперниками, в яких я зіграв не кращим чином, помилявся, – прокоментував свою гру Анісімов, – однак щоразу «підчищав» огріхи і здобував перемоги. Сподіваюсь, зі своїм тренером Геннадієм Гутманом ми проаналізуємо похибки і внесемо в мою гру покращення…
В командному заліку на шаховій «толоці» Кубок здобули слобожанці, другі петриківці, а треті – іларіонівці. Разом із червоногригорівцями вони набрали по 11 очок, але кращий результат у хлопців забезпечив їм бронзові нагороди.
Ще в одній дисципліні – настільному тенісі – командну перемогу здобули представники Глеюватської ТГ, друге місце – у піщанців, а третє – у слобожанців.
Саме команда Слобожанської громади за підсумками змагань (до уваги брались п’ять кращих результатів, два найгірші відкидались) за сумою зайнятих місць (15) і стала кращою у комплексному заліку. 22 бали набрали піщанці і 23 – петриківці.
ВОЛОДИМИР СОРОКА,
ФОТО АВТОРА