Національна комісія Естонії у справах ЮНЕСКО внесла заявку від Естонії, Латвії, Литви, Польщі, та України на включення листів на бересті в список документальної спадщини ЮНЕСКО «Пам’ять світу».
Ці листи були відправлені з Сибіру політв’язнями та депортованими особами протягом 1945 – 1965 років. Планується внести 148 документів, які зберігаються в 31 інституції пам’яті цих країн.
Листи, що зберігаються в Національному музеї історії України в часи Другої світової війни, Музеї тоталітарних режимів «Територія Терору», та Тернопільському обласному краєзнавчому музеї, були включені до заявки завдяки співпраці Міністерства культури та інформаційної політики та Міністерства закордонних справ України.
ЮНЕСКО «Пам’ять світу» відзначає документальну спадщину світового масштабу, наразі містячи 558 найменувань. У списку вже є п’ять елементів, пов’язаних з Україною, включаючи документальну спадщину «Колекція єврейського музичного фольклору», «Архіви Радзивіллів», «Акт Люблінської унії», документи, пов’язані з Чорнобильською катастрофою, та документальну спадщину Бабиного Яру.
фото з відкритих джерел
Днепр сейчас, Друга світова війна, Латвія, Литва, Музей тоталітарних режимів, Національний музей історії України, Пам'ять світу, Польща, Підгородне, Сибір, Тернопільський обласний краєзнавчий музей, Украина сегодня, Україна, Эстония, ЮНЕСКО, депортації, листи на бересті, новини, новини Підгородне, новости Днепра, новости Украины, новости области, політв'язні