Музей спротиву Голодомору в Дніпрі поповнився цінним експонатом – рідкісним примірником журналу «Кафедра», виданого у 1989 році. Цей журнал має значне історичне значення, оскільки він відіграв важливу роль у поширенні інформації про Голодомор в УРСР.
Заснований у 1988 році поетом і політв’язнем Михайлом Осадчим, спочатку «Кафедра» виходила як нецензурований квартальник у машинописному форматі. Пізніше, починаючи з другого випуску, журнал став офіційним органом Української асоціації незалежної творчої інтелігенції (УАНТІ), а з сьомого номера видавався видавництвом «Смолоскип» імені В. Симоненка.
Історик і релігієзнавець Оксана Гайова, яка була співробітницею журналу, розповіла, що основною метою «Кафедри» було надання правдивої інформації про історію України та Церкви у час, коли усі прагнули незалежної держави. Видання вийшло у Львові з січня 1988 року і здійснило 11 випусків.
Видання, що надійшло до музею, містить матеріали Комісії Конгресу США щодо голоду в Україні у 1932–1933 роках, а також інформацію про перешкоджання радянською владою встановленню пам’ятника жертвам Голодомору на Черкащині.