На Дніпропетровщину повернулися лелеки. Зараз вони обживають гнізда, які на спеціальних платформах встановили для них фахівці ДТЕК Дніпровські електромережі. Таким чином енергетики убезпечили птахів від ураження струмом, а клієнтів – від аварійного відключення електропостачання. 127 гнізд вже «заселені». Лелеки висиджують в них своє потомство. Скоро тут з’являться перші пташенята.
ДТЕК Дніпровські електромережі активно сприяє розвитку підключення об’єктів зеленої генерації та процесам декарбонізації. Щороку компанія знижує втрати в електромережах, модернізує обладнання, замінюючи його на екологічно безпечне. А також вже протягом 7 років компанія як соціально відповідальний бізнес реалізовує програми щодо захисту птахів. Щоб не падали на дроти, гнізда на електростовпи піднімають на спеціальні платформи. Роблять це пізньої осені та ранньою весною – поки лелеки не повернулися з півдня. З початком весни облаштування гнізд провели в Солонянському, Межівському та Нікопольському, а також Павлоградському, Петропавлівському, Царичанському та Криворізькому районах.
«Встановлення спеціальних конструкцій для гнізд птахів – продовження політики ДТЕК зі сталого розвитку та виконання Глобального договору ООН в частині збереження біорізноманіття природи. За останні кілька років ДТЕК Дніпровські електромережі перенесли на штучні платформи 146 гнізд. Дуже раді, що сьогодні в них знову повертаються білі лелеки», – сказав генеральний директор ДТЕК Дніпровські електромережі Андрій Терещук.
Одне з таких вже «заселених» гнізд – в селі Царичанка.
«Коли місяць тому встановлювали тут нову платформу, – всією бригадою переживали, щоб лелеки прийняли житло. На щастя, все вийшло! Загалом в Царичанському районі з минулої осені змонтували 10 платформ», – каже електромонтер з Царичанки Сергій Мітлицькій (відео – за посиланням).
Крім того, ДТЕК Дніпровські електромережі продовжить встановлення світловідбиваючих маркерів на високовольтні лінії, які роблять її видимою для птахів в польоті. У минулому році фахівці змонтували понад 500 таких захисних пристроїв на території заказника «Булахівський лиман» в Павлоградському районі. А ще встановлюють дерев’яні та металеві гніздування для червонокнижного голуба-клінтуха і монтують спеціальні кожухи на ізолятори та проводи. Вони роблять їх безпечними для птахів та виключають ризик перебоїв електропостачання для клієнтів.
Короткий відео-огляд про встановлення опори для гнізда лелеки в селі Слов’янка Межівського району – за посиланням.