На Дніпропетровщині, у Кам’янському, на виставці у Центральній міській бібліотеці ім. Шевченка презентували колецію краваток. Строкаті, смугасті, в крапку, з ієрогліфами, гральними картами та клавішами, із замші, шкіряні та шовкові. В колекції Ірини Василенко — близько 600 різноманітних краваток.
Суспільному жінка розповіла: колекціонуванням краваток захопилася 20 років тому. Просто одного разу зайшла до магазину, вподобала і купила звичайну червону краватку, на якій були зображені прапори кількох країн. Саме вона й поклала початок колекції. Відтоді колекціонування цього аксесуару одягу стало для неї своєрідним хобі. У пошуках нових екземплярів Ірина керується не вартістю і не брендом. Головне — краватка має “зачепити”, привернути увагу.
За словами колекціонерки, краватка не обов’язково має дорого коштувати. Головне, аби привертала увагу.
“Провідні дизайнери світу, як правило, випускають власні лінійки краваток. Але вони коштують чималих грошей. Я ж купую краватки у звичайних “секондах”. Втім, не женуся за кількістю. Серед того розмаїття, яке там є, я обираю якусь одну, на якій або зображено щось таке цікаве, необов’язково реалістичне. Або ж вона сама по собі оригінальна”, – розповідає Ірина.
Багато років колекціонерка пропрацювала у бібліотечній сфері, тож чимало знає про історію краваток. Зазначає, наукова назва колекціонування краваток — грабатологія. Цей термін спеціально придумала Гільдія британських виробників краваток для колекції Тома Холмса, який зібрав 10 тисяч різноманітних краваток з усіх куточків світу.
Колекція кам’янської любительки грабаталогії набагато менше, втім, займає почесне місце у шафі. Свого часу чоловік Ірини жартував, що при бажанні може змінювати краватку щодня. Хоч на роботу носив їх не часто. Сама ж жінка іноді полюбляє прикрасити свій образ цим аксесуаром. Ось і на презентацію в бібліотеку теж одягла червону шкіряну краватку. Власне, того вимагав своєрідний дрес-код. Працівники бібліотеки також були у краватках.
“Ми презентуємо не лише частину колекції краваток Ірини Василенко, а й власну, бібліотечну. Минулого року ми влаштовували влітку таку тематичну вечірку, де усі обов’язково мали бути у краватках. От тоді і почали збирати свою колекцію, вже маємо понад 80 екземплярів, які нам принесли читачі. Навіть місцевий журналіст Віктор Куленко з задоволенням віддав нам свою невеличку колекцію”, – розповіла заступник директора бібліотеки з реклами і маркетингу Тетяна Герасюта, яка одягла краватку з зображенням книжок.
Бібліотечну колекцію краваток містяни можуть переглянути до 14 лютого просто у вікнах-вітринах закладу.