Сьогодні, 28 вересня незламний Нікополь відзначає свою 384-річницю заснування. Нікополь завжди був містом-переможцем. Сучасні історики і краєзнавці трактують його назву як “Ніко” – перемога, а “Поль” – місто. Розповідають у Нікопольській міській раді.
Літопис краю невідʼємно повʼязаний зі славетними сторінками історії козацтва. У всьому світі нас знають зокрема завдяки постаті Івана Сірка, непереможного кошового отамана, який наводив страх на ворогів навіть після смерті. Саме на території нашого міста Богдан Хмельницький був обраний гетьманом Війська Запорозького. Його промова перед козаками глибоко запала в серця запорожців, підняла їх на високий подвиг визволення України.
Сучасні нікопольці, як і їх славетні пращури довели готовність захищати свій край, державу та цінності миру, волі й незалежності. На честь усіх наших воїнів у Нікополі було створено Меморіал «Захисник України», який збирає навколо себе родичів та близьких, небайдужих та вдячних жителів міста.
Не тільки в Україні, а і по всьому світу, Нікополь славився своїм промисловим потенціалом. Продукція трубних та феросплавного підприємств використовується у багатьох галузях світових марок.
Сьогодні, на жаль, про Нікополь згадують в новинах з частіше трагічних причин. Майже щоденні обстріли ворога руйнують інфраструктуру та оселі мирних мешканців. Проте їм не вдасться зруйнувати силу духу та віру нікопольців у Перемогу.
Другий рік поспіль, через повномасштабне вторгнення, місто не відзначатимемо цей день разом на центральній площі. Понад 15 місяців Нікополь страждає від ворожого терору, але нікопольці продовжують жити та працювати, підтримувати економіку міста, щодня наближати Перемогу України.
З перших днів війни жителі долучились до громадських ініціатив, волонтерської діяльності, захисту територій. Чоловіки вступили до лав територіальної оборони міста, відправились на фронт. Колективи закладів освіти та культури долучились до виготовлення маскувальних сіток, білизни, одягу для воїнів, приготування сухих наборів перших страв.
Про Нікополь знають не тільки в Україні, а й далеко за її межами. Щотижня приїздять представники ЗМІ з різних куточків світу, аби показати справжню картину війни. На жаль, ми показуємо їм наші зруйновані будинки, інфраструктуру. Ворог майже щодня тероризує мирне населення Нікополя.
Ми усі, як один віримо, що кінець війни вже близько! Нікополь обовʼязково знову буде мирним, світлим, наповненим життям. Наше місто чекає кожного свого мешканця додому. І тоді, в рік Перемоги, ми урочисто відсвяткуємо на центральній площі День нашого рідного, найкращого, незламного Нікополя!