На Дніпропетровщині прискорилося зростання споживчих цін

продукты

На Дніпропетровщині прискорилося зростання споживчих цін

18 Травня 2026 Економіка, Новини

У квітні жителі Дніпропетровської області відчули чергове зростання цін на продукти харчування, транспорт та низку повсякденних послуг. Найбільше подорожчали продукти переробки зернових, пальне та окремі товари для дому.

Слідкуйте за нами в Telegram та Instagram!

За даними Головного управління статистики у Дніпропетровській області, у квітні 2026 року інфляція на споживчому ринку області становила 1,5% порівняно з березнем. Від початку року ціни в регіоні зросли на 4,7%.

Продукти харчування та безалкогольні напої у середньому подорожчали на 1,7%. Найбільше зростання зафіксували на продукти переробки зернових — одразу на 16,1%.

Також у межах 3,1–1,2% зросли ціни на овочі, рибу та рибні продукти, соняшникову олію, хліб, цукор, фрукти, борошняні кондитерські вироби, а також м’ясо та м’ясопродукти.

Водночас деякі продукти стали дешевшими. Зокрема, на 2,9–1,2% знизилися ціни на яйця, сало, молоко та вершкове масло.

Подорожчання зафіксували й у сфері охорони здоров’я. Загалом ціни тут зросли на 1,1%. Найбільше — на послуги лікарень, які подорожчали на 2,8%. Амбулаторні послуги стали дорожчими на 0,9%, а фармацевтична продукція — на 0,2%.

Відчутно змінилися ціни у транспортній сфері. Загалом вони підвищилися на 3,7%. Найбільше подорожчали паливо та мастила — на 7%. Також зросли тарифи на автодорожній і залізничний транспорт, а також ціни на автомобілі.

Крім того, у регіоні зафіксували зростання вартості поштових послуг, тютюнових виробів, взуття, послуг ресторанів і готелів, побутової техніки, предметів домашнього вжитку, оренди житла та витрат на його утримання.

Марина Кузнецова,
фото з відкритих джерел

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Більше на нашій сторінці у Facebook та каналі в YouTube!
Прокрутка до верху