На территории Днепропетровской области новые археологические исследования обнаружили древнейшее поселение с возрастом около 3 тысяч лет.
В этом году у всех на устах – «Днепровский Стоунхэндж». Так прозвали обнаруженный в ходе археологической экспедиции в селе Новоалександровка древнейший кромлех, сообщает Городской сайт.
Но у этого древнего объекта может появиться достойный по возрасту конкурент. Днепровская археологическая экспедиция под руководством Дмитрия Тесленко (которая исследовала курган в Новоалександровке) обнаружила возле села Рудка Царичанского района следы двух поселений возрастом около 3 тысяч лет.
Вот что об этом рассказал Игорь Филоненко в группе Царичанська Офіційна Сторінка “Ц.О.С”:
«Рудчани можуть відзначати 3 тисячі років свого села! У всякому разі, археологи мають беззаперечні докази того, що поряд із невеличким селом Рудка Китайгородської громади люди жили ще за часів так званої «бронзової» доби.
Археологічна експедиція під керівництвом Дмитра Тесленка працює на території Китайгородської громади протягом 2021 року. Науковці проводять розкопки в місцях, по яких буде прокладена нова автодорога Н-31 «Дніпро — Решетилівка». У тому числі, і поряд із селом Рудка.
Вони вже зробили кілька відкриттів. Зокрема, розкопали два поселення, у яких люди жили за кілька століть до народження Христа. Вони розташовані на відстані в півтора кілометри одне від одного. У ході дослідження останнього поселення, якому була дана умовна назва Рудка-1, археологи виявили предмети, характерні для доби пізньої бронзи. А це небагато-немало, а 17-9 століття до нашої ери. Тобто, близько трьох тисяч років до сьогодні.
У принципі, рудчани можуть із повним правом говорити, що їх село є найстарішим населеним пунктом Приорілля. І святкувати три тисячі років Рудки.
Китайгородський сільський голова Сергій Турський, дізнавшись про це відкриття, напівжартома-навіпсерйозно сказав, що підтримає ініціативу проведення Дня села під девізом «Рудці — 3 тисячі років».