Національна валюта: чи варто чекати падіння гривні

курс валют

Національна валюта: чи варто чекати падіння гривні

30 Листопада 2020 Новини, Україна

Нині Україна перебуває у тотальній кризі. До стагнації економіки додались політична і світова «ковідна» кризи, тож серед громадян з’явились чутки, що вже незабаром слід очікувати стрімке падіння національної валюти. Та банківські експерти заспокоюють, що підстав для крутого піке гривні немає. Так, є кризи, але цифри в обмінниках не будуть стрімко змінюватись, як це було упродовж 2014-2015 років.

Слідкуйте за нами в Telegram та Instagram!

«У бюджеті на наступний рік є дефіцит, і якщо керівники держави не знайдуть джерел перекриття цієї діри, то гривня отримає додатковий тиск. Але ми маємо стабільну банківську систему, стійкі валютні резерви в Національному банку, скорочення витрат у доларах, тому що тепла зима і зменшуються витрати на енергоспоживання. Українська валюта дещо не стабільна, але коливання у межах 2-3% – це нормально. Наближається період свят, тож люди мінятимуть валюту і витрачатимуть, а це підтримає гривню. Також продовжується продаж сільгосп­продукції за кордон за валюту, тож вважаю, що закінчимо цей рік із курсом до 29, як і планували», – говорить президент асоціації «Дніпровський банківський союз» Володимир Косюга. Він зазначив, що в першому півріччі нового року традиційно національна валюта завжди укріплюється і тому, якщо і буде подорожчання долара – то ближче до осені.

«Перемовини з МВФ продовжуються і, можливо, на початку наступного року Україні нададуть новий транш кредиту. Міжнародному фонду не вигідна ситуація, коли економіка нашої держави стане розбалансованою і некерованою. Тому, гадаю, підтримувати нас будуть. Якщо ж виправдаються сподівання на вакцинацію і наші заробітчани матимуть змогу працювати в Європі – то вони також будуть підтримувати економіку переказами коштів», – запевнив Володимир Косюга.

За його словами, економіка України почне відновлюватись разом з економікою Європи, але нині керівники держави повинні зменшити фіскальний тиск на малий та середній бізнес, адже саме він дає багато робочих місць і саме завдяки розвитку локального бізнесу та його підтримці у наступний бюджетний рік можна перейти з меншими втратами, а отже, і курс національної валюти вдасться зберегти від коливань.

ТАМАРА БЄЛКІНА

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Більше на нашій сторінці у Facebook та каналі в YouTube!
Прокрутка до верху