У Кривому Розі відбулося відкриття унікального експериментального укриття у Палаці культури «Карачуни», яке поєднує функції безпечного простору з можливостями арт-галереї.
Як зазначив голова Ради оборони Кривого Рогу, цей проєкт створений за підтримки психологів, фахівців з ментального здоров’я Save the Children, мистецтвознавців, художників та міжнародної організації Rotary International.
АртПростір «Штольня», розміщений у підземному укритті, збудованому ще в середині 20-го сторіччя, нещодавно пройшов серйозний ремонт. На стінах арт-простору виставлено 33 картини, включаючи репродукції творів таких великих майстрів, як Ван Гог, Клод Моне, Поль Гоген. Представлені також роботи українських художників Івана Марчука, Віктора Зарецького, Анни Добрової та інших, включаючи митців із Кривого Рогу.
Кожна картина оснащена QR-кодом, що дозволяє відвідувачам за допомогою смартфона та навушників прослухати коротку історію про художника і його твір. Галерея буде регулярно оновлюватися новими експонатами.
У складі арт-простору два художні зали, а також облаштовано кімнату для матері та дитини. Укриття оснащено трьома виходами, системою Starlink для доступу до Інтернету, генератором, тепловими пушками, запасом води та медикаментів.
«Штольня» буде відкрита цілодобово для жителів міста і в майбутньому стане місцем проведення різноманітних культурних заходів.
QR-код, Rotary International, Save the Children, Starlink, Іван Марчук, Анна Доброва, Ван Гог, Віктор Зарецький, Днепр сейчас, Дніпро, Клод Моне, Кривий Ріг, Олександр Вілкул, Палац культури «Карачуни», Поль Гоген, Підгородне, Украина сегодня, Штольня, арт-простір, культурні заходи, ментальне здоров’я, мистецтво, новини, новини Підгородне, новости Днепра, новости Украины, новости области, психологи, репродукції, укриття, історія художника