Павлоградська метеостанція: майже століття спостережень за погодою

Павлоградська метеостанція: майже століття спостережень за погодою

30 Грудня 2024 Новини, Цікаве

У місті Павлоград на Дніпропетровщині розташована одна з найстаріших метеорологічних станцій України. Вона була заснована 30 грудня 1924 року з ініціативи управління Єкатерининських залізниць (нині Придніпровська залізниця).

Слідкуйте за нами в Telegram та Instagram!

Про це повідомляє Дніпропетровський регіональний центр з гідрометеорології.

Історія випробувань

Метеостанція пережила чимало викликів: з осені 1941 до 1943 року її робота була тимчасово припинена через окупацію. У 1963 році станція змінила своє місце розташування в умовах активного містобудівництва. У 1964 році під час водопілля вся територія метеостанції опинилася під водою, і спостерігачі були змушені добиратися на метеомайданчик човном.

Робота станції

Сьогодні метеостанція розташована на висоті 65 метрів над рівнем моря. Вона веде спостереження за різними параметрами, серед яких:

  • температура і вологість повітря;
  • атмосферний тиск;
  • напрям і швидкість вітру;
  • опади, хмарність, роса, ожеледь;
  • температура і промерзання ґрунту;
  • прозорість повітря (туман, смог);
  • рівень радіації (за допомогою лічильника Гейгера).

Крім того, працює водний пост біля залізничного мосту через річку Самара, який фіксує рівень води та інші гідрологічні показники.

Унікальне розташування

Станція знаходиться у межиріччі Самари і Вовчої, що робить її спостереження особливо важливими для розуміння кліматичних і природних змін у цьому регіоні.

Значення для науки

Метеостанція Павлоград — це не лише сторічна історія, а й активна участь у моніторингу клімату, допомога у прогнозуванні погодних умов та аналізі змін, які впливають на екосистему Дніпропетровщини.

Більше на нашій сторінці у Facebook та каналі в YouTube!
Прокрутка до верху