Податок на нерухомість на Дніпропетровщині: нові ставки за “надлишкові” метри

Податок на нерухомість на Дніпропетровщині: нові ставки за “надлишкові” метри

15 Лютого 2024 Економіка, Новини

Жителі Дніпропетровської області, володіючи нерухомістю понад встановлені норми – 60 квадратних метрів для квартир та 120 квадратних метрів для будинків – зобов’язані сплачувати податок за кожен “зайвий” квадратний метр.

Слідкуйте за нами в Telegram та Instagram!

Про це йдеться у публікації «Вістей Придніпровʼя».

Ставка податку, яка не може перевищувати 1,5% від мінімальної зарплати, встановленої на початку 2023 року (6,7 тис. грн), визначається кожною громадою індивідуально, залежно від регіону. У Дніпрі ставка становить 1,2%, у Павлограді та Кам’янському – 1%, а в Кривому Розі – 0,21%.

За словами юристки Анастасії Андреєвої, податок сплачується власником нерухомості або розділяється між кількома власниками, якщо майно належить їм на правах спільної власності. Це оподаткування не залежить від кількості осіб, прописаних у житлі, і нараховується лише за “надлишкові” квадратні метри.

Журналісти звернули увагу на ситуацію пенсіонерки Віри Матвієнко з Дніпра, яка зіткнулася з проблемою сплати податку за великий будинок, побудований ще у 1960-х роках. Рішенням стало розділення власності між нею та її чоловіком, що дозволило уникнути сплати податку, оскільки площа на кожного не перевищувала встановлених норм.

Певні категорії громадян, зокрема багатодітні родини, діти-сироти, ветерани війни та їх родини, можуть бути звільнені від цього податку. Також не оподатковуються житла у зоні бойових дій чи на тимчасово окупованих територіях.

Оплата податку має відбуватися протягом 60 днів після отримання відповідного повідомлення від податкової служби. При цьому, попри воєнний стан, за прострочення платежу не нараховується пеня, але передбачено штраф у розмірі 100% від суми боргу, якщо платіж не буде здійснено у встановлений термін.

Тамара Бєлкіна

фото з відкритих джерел

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Більше на нашій сторінці у Facebook та каналі в YouTube!
Прокрутка до верху