Попри війну: більшість українців продовжують почуватися щасливими

Попри війну: більшість українців продовжують почуватися щасливими

Попри війну: більшість українців продовжують почуватися щасливими

30 Березня 2025 Новини, Україна

Незважаючи на третій рік повномасштабної війни, щасливих українців утричі більше, ніж нещасних. Про це свідчать результати нового дослідження.

Слідкуйте за нами в Telegram та Instagram!

Війна, постійні повітряні тривоги, енергетична криза та економічні труднощі не зламали дух українців. За даними Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), 58% наших співгромадян вважають себе щасливими, і лише кожен шостий респондент назвав себе нещасним.

Хто найщасливіший в Україні?

Згідно з опитуванням, майже чверть (24%) українців однозначно ідентифікують себе як щасливих людей, а ще 34% обрали варіант “скоріше так, ніж ні”. Чверть опитаних (25%) не змогли чітко визначитися і відповіли “і так, і ні”. Лише 16% респондентів зазначили, що вони однозначно нещасливі або “скоріше ні, ніж так”.

Дослідники виявили, що на рівень щастя впливають кілька ключових факторів:

  • Вік: молодші українці щасливіші за старших. Серед людей до 40 років щасливими вважають себе 64%, тоді як серед людей віком 70+ цей показник знижується до 54%.
  • Стать: чоловіки трохи частіше вважають себе щасливими, ніж жінки. Вчені пояснюють це тим, що українські жінки в середньому живуть довше і частіше стикаються з самотністю в пізньому віці.
  • Здоров’я: 65% опитаних без проблем зі здоров’ям вважають себе щасливими. Серед тих, хто має фізичні чи психологічні труднощі, таких лише 55%.
  • Матеріальний стан: серед забезпечених українців щасливими себе вважають 77%, тоді як серед людей з низькими доходами — лише 38%.
  • Оптимізм: найбільший розрив спостерігається між оптимістами і песимістами. Серед тих, хто вірить у майбутнє України, щасливими себе вважають 72%, а серед тих, хто сумнівається, — лише 38%.
Читайте також: Вживайте овочі та фрукти для підвищення рівня щастя

Динаміка щастя під час війни

Цікаво, що найвищий рівень щастя в історії незалежної України був зафіксований у 2021 році, коли 71% громадян вважали себе щасливими. Несподівано, після початку повномасштабного вторгнення у лютому 2022 року, цей показник майже не знизився.

Володимир Паніотто, генеральний директор КМІС, пояснює цей феномен: “Хоча матеріальні умови життя значно погіршилися і багато людей потерпають від розлуки зі своїми сім’ями, але є фактори, що підвищують рівень щастя. Значно зросла згуртованість нашого суспільства, зменшилися регіональні розбіжності, зросла цінність держави для населення України, зросла взаємопідтримка, покращився соціально-психологічний клімат”.

Лише на третій рік війни рівень щастя знизився — з 69% у 2023 році до 58% у 2024-му. Однак кількість нещасливих людей не зросла, а збільшилася кількість тих, хто вагається з відповіддю.

Україна у світовому рейтингу щастя

У всесвітньому рейтингу щастя (World Happiness Report) наша країна посіла 111 місце серед 147 держав, отримавши 4,68 бала з 10 можливих. Роком раніше Україна була на 105 позиції.

Найщасливішою країною світу восьмий рік поспіль стала Фінляндія. До першої десятки також увійшли Данія, Ісландія, Швеція, Нідерланди, Коста-Рика, Норвегія, Ізраїль, Люксембург та Мексика.

Незважаючи на всі випробування, українці продовжують знаходити радість у житті, демонструючи неймовірну стійкість і силу духу.

Фото з відкритих джерел

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Більше на нашій сторінці у Facebook та каналі в YouTube!
Прокрутка до верху