У червні в соцмережах почали з’являтися відео з Павлоградщини, на яких видно, що річка Вовча набула дивного помаранчевого кольору. На відео також зафіксовано, як щука підпливає до берега і, схоже, намагається хапати кисень. Подробиці цього явища розповів місцевий сайт.
За словами Ірини Базарової, річка має сильний запах каналізації, що може свідчити про можливий мор риби: «Річка дуже пахне каналізацією, треба бити тривогу, це передвісники мора риби».
Науковці пояснюють, що спека, яка почалася ще в квітні, може впливати на розчинність кисню у воді. Олег Маренков, кандидат біологічних наук і проректор з наукової роботи Дніпровського національного університету, зазначив: «Жовтий, зеленуватий колір може означати велику кількість водоростей, що розмножуються через високу температуру води. Поодинокі загибелі риб також можуть спостерігатися через дефіцит кисню і підвищення температури. Щука ― холодолюбива риба, для неї підвищення температури може бути критичним».
Маренков додав, що нещодавно зафіксували гибель 18 сомів на Дніпровському водосховищі, поблизу с. Олексіївка Дніпровського району. За його словами, загибель товстолобика пов’язана з тим, що він не нерестує через відсутність вихрових течій, що є необхідними для нересту. Це може призводити до процесу резорбції ікри та загибелі деяких екземплярів риб, таких як короп і товстолоб.
Експерти рекомендують громадянам бути уважними до стану водойм та повідомляти про подібні випадки до відповідних служб для своєчасного реагування.
Днепр сейчас, Дніпровський національний університет, Дніпропетровщина, Олег Маренков, Павлоградщина, Підгородне, Украина сегодня, водорости, екологія, екосистема, забруднення води, зміна кольору води, кисень у воді, моніторинг водойм, нерест риби, новини, новини Підгородне, новости Днепра, новости Украины, новости области, поведінка риб, річка Вовча, спека