Музей спротиву Голодомору у Дніпрі продовжує поповнювати колекцію експонатів, які відображають побут українського села за радянських часів. Черговим експонатом стала чавунна праска, якою користувалися ще у 1960-х роках, коли електроприлади вже давно були поширені на Заході.
Як зазначають музейники, ця річ є символічним нагадуванням про реальний стан життя в СРСР, де люди змушені були користуватися застарілими засобами побуту, попри гучні заяви про «технічний прогрес» та «побудову комунізму».
«В той час, як у розвинених країнах вже десятиліттями використовували електричні праски, радянське село у 1960-х все ще користувалося ось такими чавунними пристроями. Це ще один доказ того, наскільки радянська пропаганда розходилася з реальністю», – зазначають у музеї.
Чавунна праска доповнила тематичну експозицію «Побут українського села», яка демонструє особливості життя селян у період радянського тоталітаризму.
Музей спротиву Голодомору у Дніпрі продовжує свою діяльність, зберігаючи історичну пам’ять про минуле та розповідаючи правду про умови життя українців у ті часи.