Перша світова війна, революція, зміна влади – всі ці фактори позначились на роботі трамваю у Дніпрі і призвели до його повної зупинки. Розповідає Департамент транспорту та інфраструктури м. Дніпро.
У період з 1917 до 1918 років трамвай майже не працював, а в 1919 – зупинився повністю. У дворах депо та по місту лежали перевернуті вагони, заіржавіли рейки, контактний дріт було знято. Лише у кінці 1920 було відновлено рух за скороченими маршрутами: від Бельгійського депо (на Яворницького, 119) до Успенської церкви та від міського депо через пр. Пушкіна, вул. Шевченка до міської Управи.

Протягом 1921 – 1923 років велось відновлення ліній, а у 1924 вперше за часів Радянської влади відкрили новий маршрут №3 – від центру міста до робочої околиці, Фабрики. Робітники металургійного заводу отримали можливість їздити до роботи трамваєм. Наступного року відкрито маршрут від Управи до Лагерного
ринку. Для цього було влаштовано великий насип у Довгій балці (зараз це частина вул. Чернишевського).
З відновленням старих і будівництвом нових заводів, поетапно продовжували гілку маршруту №2 – спочатку до Металургійного заводу, потім до Коксохімічного. Також, продовжили маршрут №3 – від Фабрики до Кайдак.
1932 року відбулась знакова подія – збудовано першу ширококолійну (1524 мм) лінію від залізничного вокзалу до сел. Фрунзе (сучасний пр. Мазепи). У зв’язку з закінченням виробництва вузькоколійних вагонів, прийнято рішення щодо “перешивки” колії на широку по всьому місту. Під час реконструкцій, поряд з рейками старої колії, вкладали третю рейку з метою можливості роботи як старих, так і нових, широких вагонів. Першим перевлаштованим маршрутом була “двійка”, яка була знов подовжена до Трубного заводу.

У 1935 році розпочато рух новим маршрутом, що поєднує центральну частину та Амур-Нижньодніпровськ через залізничний міст. Станом на 1936 рік, у обох депо було 208 вагонів, експлуатаційна швидкість складала 15.3 км/год. За рік перевезено майже 120 млн пасажирів.
1937 року на лівому березі з’явилась нова гілка – до стрілочного заводу, станції Вузол, які в той час були далеко за містом. Також, продовжено маршрут №8 до сел. Крупської (верх пр. Мазепи) і №2 до ДЗМУ.
Таким чином, перед початком Другої світової війни, у місті діяли 12 маршрутів. Щорічні перевезення складали 172 млн чоловік – четверте місце в Україні після Києва, Одеси та Харкова.
22 червня 1941 року розпочалась війна. Вже 20 серпня було зупинено рух трамваїв. Через 5 днів у місто увійшли німці…