Щотижня на Дніпропетровщині роблять 6 тис щеплень від COVID-19

Щотижня на Дніпропетровщині роблять 6 тис щеплень від COVID-19

3 Серпня 2022 Здоров’я, Новини

Щотижня в області роблять у середньому 6 тис щеплень від коронавірусу. Вакцинуються і дорослі, і діти від 12 років.

Слідкуйте за нами в Telegram та Instagram!

Про це повідомили у Дніпропетровській обласній військовій адміністрації.

«Зараз війна і новий спалах коронавірусу може стати величезним навантаженням для медичної системи. Наше завдання його не допустити. Вакцинація вже довела свою ефективність. Тож закликаємо щепитися», – зазначила заступниця директора департаменту охорони здоров’я ДніпроОВА Тетяна Квітницька.

Вона додала, що за останню добу в області зафіксували 20 випадків COVID-19. Рівень захворюваності потроху зростає, втім нині ситуація контрольована.

На Дніпропетровщині працюють 200 пунктів щеплення, 60 мобільних бригад і 23 центри масової вакцинації. Імунізують препаратами Comirnaty від Pfizer/BioNTech і CoronaVac. Їх на Дніпропетровщині понад 313 тис доз. Очікують ще вакцину Janssen від Johnson & Johnson. Її потрібно вводити один раз.

В одному з центрів вакцинації пацієнтів приймають щодня. Там кажуть, у перший місяць війни людей було менше. Зараз щепитися приходять все активніше.

«Спочатку кампанії з вакцинації у нашому центрі зробили майже 100 тис щеплень.

Нині щодня приходять вакцинуватися 50-60 людей. Здебільшого роблять бустерну дозу. Але є й такі, хто прийшов імунізуватися вперше», – сказав керівник одного з центрів вакцинації Олександр.

Він наголосив, що радо приймають і переселенців. Вакцини вистачає. Процедура не змінилася. Консультація лікаря, підписання згоди на вакцинацію, щеплення, 30 хвилин під наглядом медиків.

«Це вже третя моя вакцинація. Попередні дві робила рік тому. Йде осінь, зима. Треба захистити своє здоров’я. Прийшли разом з чоловіком. Війна відсунула всі хвороби на другий план, але коронавірус нікуди не дівся», – розповіла дніпрянка Юлія.

«Я бачила, як тяжко хворіли на коронавірус мої близькі і знайомі. Дуже б не хотіла, щоб це трапилося зі мною. Тож  вирішила пройти повний курс вакцинації. Сьогодні бустерну дозу зробила, – сказала дніпрянка Руслана. – Ми не знаємо, що буде завтра. Потрібно турбуватися про себе заздалегідь».

Загалом з початку епідемії на Дніпропетровщині зробили понад 3 млн щеплень від коронавірусу. Вакциновані майже 60% дорослого населення області. Розпочали вже робити другу бустерну дозу. Нею щепили понад 120 людей.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Більше на нашій сторінці у Facebook та каналі в YouTube!
Прокрутка до верху