Тепла весна сприяла збільшенню виробництва молока в Україні

Тепла весна сприяла збільшенню виробництва молока в Україні

7 Червня 2024 Економіка, Новини

Тепла весна в Україні позитивно вплинула на зростання виробництва молока-сировини, що призвело до появи його надлишків на внутрішньому ринку. За даними Асоціації виробників молока, у квітні обсяги виробництва молока-сировини склали 625,4 тисяч тонн, що на 8% більше порівняно з березнем 2024 року, але на 3% менше порівняно з квітнем 2023 року.

Слідкуйте за нами в Telegram та Instagram!

У період з січня по квітень 2024 року загальні обсяги виробництва молока склали 2 млн 114,8 тисяч тонн, що на 1,5% менше порівняно з аналогічним періодом минулого року. Частка підприємств у виробництві молока-сировини склала 40%, тоді як частка господарств населення становила 60%.

Підприємства у квітні виробили 252,4 тисяч тонн молока-сировини, що на 2% менше порівняно з березнем, але на 6% більше порівняно з квітнем минулого року. У першому кварталі 2024 року молочно-товарні ферми виробили 986 тисяч тонн молока, що на 6% більше ніж торік.

Господарства населення у квітні виробили 373 тисяч тонн молока, що на 15% більше порівняно з березнем, але на 9% менше порівняно з квітнем 2023 року. За перші чотири місяці 2024 року присадибні господарства виробили 1 млн 128,8 тисяч тонн молока-сировини, що на 8% менше порівняно з минулорічним періодом.

Аналітик асоціації Георгій Кухалейшвілі зазначає, що з другої половини квітня виробництво молока-сировини в Україні почало зростати завдяки теплій погоді та збільшенню пасовищ. Найбільший приріст надоїв був зафіксований у присадибних господарствах порівняно з попереднім місяцем.

Через зменшення споживання молочних продуктів в Україні та збільшення пропозиції імпортних сирів молокопереробні підприємства потребували менше сировини. Переробники почали купувати молоко в господарствах населення, яке коштувало дешевше, ніж на молочно-товарних фермах, та використовувати його для виробництва сухого молока та казеїну. В результаті, на молочно-товарних фермах з’явилися надлишки молока-сировини, що призвело до зниження закупівельних цін.

За умови збільшення експорту біржових товарів на зовнішні ринки, попит та пропозиція молока в Україні можуть досягти балансу.

У період з січня по квітень 2024 року приріст виробництва молока-сировини спостерігався в господарствах усіх категорій у Харківській області (+6%), Миколаївській області (+6%), Тернопільській області (+5%), Черкаській області (+5%), Запорізькій області (+4%), Чернігівській області (+2%), Київській області (+1%) і Полтавській області (+1%).

фото з відкритих джерел

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Більше на нашій сторінці у Facebook та каналі в YouTube!
Прокрутка до верху