Цикорій смакує, як кава, а діє, як ліки

цикорій

Цикорій смакує, як кава, а діє, як ліки

30 Грудня 2020 Корисно, Новини

Напевно кожен, хто бачить красиву трав’янисту рослину з яскраво-блакитними квітами, сміливо приймає її за звичайну польову квітку, не здогадуючись ні про які корисні властивості, повідомляє “Живи Активно!”.

Слідкуйте за нами в Telegram та Instagram!

Але як, на перший погляд, проста польова рослина може бути корисною для людського здоров’я?

Рослина цикорій — джерело здоров’я. Крім того, що цикорій хороший помічник при приготуванні їжі, він ще й корисний. Коріння цикорію містять цикорин, інулін, білки, жири, пектин, вітаміни С, В1, Е, жир, ефірну олію, мінеральні солі і велику кількість мікроелементів. З медичною метою використовується лиш корінь цикорію, в кулінарії – корінь та листя.

Корінь цикорію, або ж як іще його називають в народі «Сині батоги» містить високий вміст інуліну, який призводить до зменшення цукру в крові. Особливо цінний цикорій є для діабетиків.

Рослина корисна й для тих, хто хоче швидко скинути зайву вагу і відчувати себе в тонусі. Якщо у вас є бабуся в селі – прохайте її зробити вам відвари, настоянки і компреси з кореня цикорію, задля покращення шкіри. Ця властивість буде корисна і для людей з підвищеним тиском.

Кава з цикорію вже давно перекочувала на полиці з «статусним асортиментом». Напій чудово втамовує спрагу і додає бадьорості, а також допомагає при багатьох захворюваннях. Тому цикорій п’ють ті, кому кава протипоказана, а саме, люди, що страждають від гіпертонії.

Вибір напоїв на основі цикорію достатньо великий, а заради збагачення смаку виробники випускають розчинний цикорій з різними добавками — обліпихою, брусницею, чорницею, корицею, шипшиною. Є цикорій пакетований — його можна заварювати як чай, а є — молотий.

Крім того, не варто забувати і про час вживання цикорію. Вранці в невеликих дозах це буде тонізуючий і підбадьорюючий засіб. А ввечері цикорій може допомогти заспокоїти збуджену за день нервову систему.

Знавці радять:

Для приготування кави сушені корені слід підсмажити до світло-коричневого кольору і подрібнити в кавомолці. Що більше гіркоти в напої, то корисніша його дія.

Напій із цикорію: для його приготування 1 ч. л. коренів слід залити 1/4 л холодної води, довести до кипіння і кип’ятити 2—5 хв. Настояти і процідити. У готовий напій додати цукор чи мед, а також молоко чи вершки.

Загалом, коріння цикорію не токсичні і не виявляють вираженої побічної дії, але як кожен продукт, рослина має певні протипоказання:

  • Необхідно обмежити або повністю відмовитися від вживання цикорію при деяких типах гастриту.
  • Кава або відвар з цикорію може завдати шкоди дітям віком до трьох років, так як їх нервова система ще не повністю сформована.
  • З обережністю слід ставитися до напоїв з цикорію людям з нервово-психічними захворюваннями.
  • Батькам слід знати, що підвищення апетиту, викликане напоями з цикорію, може привести до збільшення ваги у дітей.

Тож, наступного разу, якщо проходячи обабіч долини побачите яскраву синю квітку – не поспішайте вплітати її у волосся. Може саме вона стане вашим коронним засобом краси та здоров’я!

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Більше на нашій сторінці у Facebook та каналі в YouTube!
Прокрутка до верху