У Дніпрі Музей спротиву Голодомору отримав унікальне видання з етнографії Нижньої Наддніпрянщини. Дніпровська громадська діячка Нонна Анатоліївна Тимощенко подарувала музею 3-й випуск альманаху “Калита”, який вже став бібліографічною рідкістю. Видання присвячене весільним обрядам нашого краю середини – другої половини ХХ століття. Про це повідомили на фейсбук-сторінці музею.
Матеріали, зібрані в альманасі, дають змогу дослідити, як події кінця 1920-х і 1930-х років вплинули на традиційну обрядовість. Зокрема, розглядаються питання, наскільки народні звичаї зазнали змін, які елементи залишилися незмінними, а також як трансформувалася традиційна обрядова їжа.
Це видання є малотиражним і важливим для вивчення культурної спадщини регіону. Його передача до музею підкреслює важливість збереження етнографічних матеріалів, які допомагають краще зрозуміти історію та традиції нашого народу. Дарунок став цінним доповненням до експозиції музею та надасть можливість глибше дослідити зв’язок між минулим і сьогоденням.