У Дніпрі попереджають: спалювання трави може розглядатися як диверсія

У Дніпрі попереджають: спалювання трави може розглядатися як диверсія

13 Березня 2024 Надзвичайні події, Новини

З настанням тепла у Дніпрі зростає кількість випадків спалювання сухостою та сміття, що змусило міську інспекцію благоустрою, департамент екологічної політики та ДСНС проводити розʼяснення  серед населення. Випадок мешканки Валентини, яка спалювала листя, висвітлює звичну практику та наслідки інформаційної кампанії.

Слідкуйте за нами в Telegram та Instagram!

Небезпека від такого спалювання не лише полягає у великій шкоді для екології та здоров’я людей, а й може призвести до серйозних правових наслідків. Як пояснює Роман Бондар, начальник відділу екологічної безпеки, при спалюванні сухостою у повітря потрапляють шкідливі речовини, такі як окиси азоту та важкі метали.

За адміністративні порушення, пов’язані зі спалюванням, передбачено штрафи від 340 до 1700 гривень, а за повторне порушення може бути накладено більш суворі штрафи. Єгор Ванжа, головний спеціаліст відділу контролю благоустрою, наголошує на серйозності підходу до порушників.

У контексті воєнного стану, як зазначає Єгор Ванжа, навіть спалювання сухої трави може бути кваліфіковане як диверсія згідно зі ст. 113 Кримінального кодексу України, що значно підвищує ставки.

Ангеліна Попсуй, фахівчиня з надзвичайних ситуацій, підкреслює, що штрафи за спалювання сухої рослинності значно зросли і тепер становлять від 3060 до 6120 гривень для громадян, та від 15300 до 21420 гривень для посадових осіб.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Більше на нашій сторінці у Facebook та каналі в YouTube!
Прокрутка до верху