В одній з лікарень Дніпра встановили сучасний апарат комп’ютерної томографії. Він розміщується у травматологічному корпусі. Зараз його готують до підключення, а лікарі завершують навчання на ньому. Водночас у закладі триває ремонт приміщень та вхідної групи. Ще планується встановлення додаткового джерела безперебійного живлення.
«Це один з найбільших медичних закладів у місті. Він готовий до будь-яких ситуацій. Для цього тут встановлено 11 генераторів, 8 з яких – за цією адресою. Решта розміщені у відділеннях за іншими адресами. Крім цього, лікарня має достатній запас ліків, їжі та води мінімум на пів року, періодично його поповнюємо. Наразі у місті немає проблем з електроенергією, але ми розуміємо, що ситуації можуть бути різними, тож готові до всього», – зазначила заступниця директора департаменту охорони здоров’я населення ДМР Олександра Бодня, яка 11 травня є черговою по місту.
Також вона додала, що Дніпро продовжує збільшувати кількість генераторів у медзакладах, і на сьогодні їх вже 144. В амбулаторіях центрів первинної допомоги встановлено 85 таких апаратів, у міських лікарнях – 59. Крім цього, вона перевірила, як триває реабілітація пацієнтів.
В одній із амбулаторій Дніпра відділення реабілітації відкрили у лютому 2022 року. Отримати послуги там можуть пацієнти різних вікових категорій з різними патологіями віком від 3 років. Загалом у цьому відділенні 40 % – це постінсультні хворі, які потребують навчання у самообслуговуванні та адаптації у побутових звичках, а також розробки дрібної моторики, щоб уникнути труднощів у самодогляді. Також тут приймають пацієнтів з розладами мовлення та пацієнтів, які потребують психологічної допомоги.
«За місяць через це відділення проходить близько 120 людей, тож в планах у нас збільшувати його площу. Адже через війну, зокрема велику кількість переселенців, послуга реабілітації має чималий попит серед населення. Загалом це відділення осучаснене, у ньому є необхідне оснащення. Навіть нещодавно заклад придбав обладнання з новітньою технологією «Рукавички Smart Glove» – розумна рукавичка для покращення біомеханічних функцій рук та кистей. До неї додається екран з різними вправами. Щодо лікарів, то кожен виконує свою роботу гідно, до кожного пацієнта є індивідуальний підхід у реабілітації», – зазначила Олександра Бодня.
У Дніпрі послугу з реабілітації можна отримати у 10 медичних закладах міста. Її надають як у стаціонарних, так і амбулаторних умовах. Для цього потрібно направлення закріпленого чи сімейного лікаря. Перелік закладів, які надають реабілітацію для дорослих та дітей, можна дізнатись за посиланням: https://www.facebook.com/208349209624557/posts/pfbid031AdLanMaJkJ3qo7C3yMYfG3Jbv5DhJjUtz5B9CdTf3QrjwdpDa6PBBX2qviGckVil/