В облдержадміністрації пройшов майстерклас із петриківського розпису. Його провели студентки Дніпропетровського мистецько-художнього коледжу культури. Таємницями унікальної техніки малювання ділилися з працівниками ОДА.
«Наші двері завжди відкриті для творчості. Серед працівників ДніпроОДА багато охочих пройти майстерклас із петриківського розпису. Сьогодні адмінбудівля зарясніє кольорами», – зазначила заступниця голови Дніпропетровської ОДА Ольга Горб
Майстерклас організували облдержадміністрація та мистецько-художній коледж
«Майстеркласи проводять студенти і молодших, і старших курсів. У такий спосіб діти набувають педагогічного досвіду. І з кожним заняттям самі дорослішають», – розповіла заслужений майстер народної творчості України Тетяна Гарькава.
Молоді майстрині знайомлять учасників із технікою, стилістикою, інструментами. Традиціями, яким вже понад 500 років, додала Тетяна Гарькава
Юні виховательки кажуть, малювання заспокоює. А ще може захопити так, що забуваєш про всі проблеми
«Головна «родзинка» петриківського розпису – у простоті. Дивишся на техніку виконання – наче складно. Та в процесі навчання виявляється, доволі легко. І тоді отримуєш насолоду», – сказала студентка коледжу Вікторія Мунтян.
Серед унікальних цікавинок петриківського розпису – відображення природних кольорів Дніпропетровщини.
А ще – перехідний мазок. Пензликом спочатку набираєш фарбу світлого тону, після – кінчик вмочуєш у темніший, або навпаки. Все залежить від того, на якому фоні малюєш, каже Вікторія Мунтян.
«Петриківський розпис – те, що відрізняє Дніпропетровщину. Це наша гордість. Хочу більше дізнатися про традицію рідного краю», – розповіла начальниця управління департаменту економічного розвитку ОДА Світлана Лагутенко.
Учасники спочатку тренувалися малювати на папері, після – оздоблювали кухонні дощечки.
«Давно мріяла потрапити на такий майстерклас, тож із задоволенням скористалася нагодою. Тепер планую в петриківському стилі оздобити предмети побуту у власній оселі. Буде що передати нащадкам», – сказала працівниця управління персоналу апарату ОДА Вікторія Савенко.
Один із секретів «петриківки» – листочок не повинен перекривати квітку, каже студентка коледжу Глорія Бондаренко.
Використовують і «петушіння». Зображення оздоблюють контрастними лініями та деталями, аби додати йому об’єму
«Раніше не малював, але цікаво було спробувати. Мені сподобалося. Дякую майстрині – вона доступно все пояснювала. Хоча робити мазки було доволі складно», – поділився працівник ОДА Анатолій Лашко.
Петриківський розпис включений ЮНЕСКО до списку нематеріальної культурної спадщини людства.