Дніпро продовжує лідирувати за масштабністю проведення термомодернізації шкіл і садків, а відтак – і підвищення енергоефективності таких закладів. У рамках першого етапу співробітництва з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) і Фондом Східноєвропейського партнерства з питань енергоефективності та навколишнього середовища, у місті термомодернізували понад 80 закладів освіти – утеплили фасади, покрівлі, цоколі, замінили вікна та двері, встановили індивідуальні теплові пункти для регулювання комфортного температурного режиму.
«Завдяки цьому у будівлях не лише тепло, а й вже зафіксовано економію енергоресурсів – у середньому понад 30 % порівняно з базовими показниками. Заощаджені кошти якраз і підуть на погашення кредиту. Інвестиційний проєкт з енергоефективності продовжується. З наступного року розпочнеться другий етап, до якого відібрано 98 об’єктів, більшість з них це теж школи і садки, а також лікувальні установи. Обирали заклади для проєкту експерти ЄБРР», – розповіла директорка департаменту інноваційного розвитку Дніпровської міської ради Юлія Павлюк.
Навчально-виховний комплекс № 66 (просп. Героїв, 3-А) – один з учасників проєкту першого етапу. Тут проведено комплексну реновацію з енергоефективності: утеплено фасад будівлі та покрівлю, замінено вікна на енергоощадні, встановлено індивідуальний тепловий пункт. Завдяки енергоефективним заходам у закладі тепер комфортна температура, а економія енергоресурів досягла майже 40 %.
«Нашому закладу 50 років, з них вже як два роки ми відчули ефективність термомодернізації: у приміщенні стало набагато тепліше. Раніше були часи, коли учні у верхньому одязі на уроках були, обігрівачі вмикали. А зараз затишно і комфортно», – підкреслила директорка НВК № 66 Людмила Коробка.
Термомодернізували і НВК № 12 (просп. Пушкіна, 75).
«Нам утеплили фасад, горище, встановили сучасне обладнання електровузла, яке регулює оптимальну температуру всередині за допомогою спеціальних датчиків. Така реновація була на часі, оскільки будівлі вже понад сто років і були проблеми зі стінами. Зараз у нас цілком комфортна температура», – сказала заступниця директора НВК № 12 Олена Чернишова.
Зі свого боку представниця департаменту гуманітарної політики міської ради Роксолана Олійник зазначила: «У рамках муніципальної програми за останні три роки різні види ремонтних робіт, які теж впливають на енергоефективність, проведено у понад 150 закладах освіти міста. Це заміна вікон, дверей, ремонт й утеплення покрівель».
Роботи з енергоефективності проводять комунальні служби. Особлива увага приділяється ізоляції теплових мереж, яка мінімізує тепловтрати. Такий вид робіт зробили цього року і по вул. Богомаза, 186, де розташований дитячий садок № 402, а також поруч ще один садок і школа. Тут ізолювали близько 200 метрів мереж.
«Це дозволяє подавати якісний теплоносій як до закладів освіти, так і житлового фонду. У рамках підготови до опалювального сезону наше підприємство встановило 50 енергоощадних насосів, відновлено теплову ізоляцію на 40 км теплових мереж. Загалом за останні 5 років завдяки реконструкціям, замінам, ремонтам вдалось до 30 % скоротити витрати в теплових мережах і до 20 % зменшити споживання енергоресурсів», – додав старший майстер теплової дільниці КП «Теплоенерго» Олександр Кравець.