У Дніпрі відкрилася виставка унікальних робіт (фото)

У Дніпрі відкрилася виставка унікальних робіт (фото)

24 Серпня 2021 Культура, Новини

У Дніпропетровському художньому музеї відкрилася виставка, присвячена творчості гурту митців дніпровського андеґраунду 1970-х – поч. 1990-х рр. Подію символічно приурочено до 30-річчя Незалежності України.

Слідкуйте за нами в Telegram та Instagram!

«Ця виставка стала одним з проєктів-переможців «Культурної столиці». Таким чином ми підтримуємо митців нашого краю, зокрема, зберігаючи та популяризуючи надбання художників «огрінської школи». Слід зазначити, що їхні твори буквально просочені любов’ю до Батьківщини, її мальовничих краєвидів та захоплюють красою рідної землі. Через це ми презентуємо цей проєкт саме як подарунок до головного свята нашої держави — Дня Незалежності», — сказав начальник управління культури департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради Євген Хорошилов.

митці дніпровського андеґраунду_Дніпро

На виставці представлено роботи чотирьох ключових художників-«огрінців»: Валерія Гречаного, Євгена Деркача, Володимира Падуна та Олександра Самійленка. Разом вони створили унікальне мистецьке явище – «огрінська школа».

митці дніпровського андеґраунду_Дніпро

«Ці митці розпочали сходження ще в 70-х роках, тоді вони складали опозицію панівному напряму соцреалізму. Вони починали із художнього трактування Нижнього Присамар’я, Придніпров’я, але потім все це вилилося в повноцінне мистецьке явище, яке називають «огрінська школа». Художники спиралися у роботах на багато точок українського мистецтва, це й породило даний феномен, який містить немало ідеологічних та філософських засад», – розповів мистецтвознавець, куратор проєкту «Огрінське коло» Володимир Маліков.

митці дніпровського андеґраунду_Дніпро

Для одного з художників, Олександра Самійленка, ця виставка має особливе значення: «Разом із друзями ми залишаємо такий оптимістичний життєстверджувальний слід в історії мистецтва. Так склалося, що ми з дитинства жили в одному місті, навчалися разом, а потім і працювали. Тому нам не потрібно було кудись ходити, аби об’єднатися та творити. Звичайно, кожен мав власний погляд, власну думку, але всі ми стояли на позиції, що хочемо отримати свято через колір. Гармонійний, насичений, оптимістичний колір, який би давав людині надію на яскраве майбутнє».

митці дніпровського андеґраунду_Дніпро

Виставка триватиме до 3 жовтня. Детальніше про творчий шлях кожного митця буде описано в образотворчому каталозі, який готують до видання.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Більше на нашій сторінці у Facebook та каналі в YouTube!
Прокрутка до верху