У Дніпропетровській області вирішують питання з водогонами

У Дніпропетровській області вирішують питання з водогонами

1 Червня 2021 Новини, Регіон

Нині більш ніж тисяча населених пунктів Дніпропетровської області не мають централізованого водопостачання. Тож аби розв’язати цю проблему в обласному бюджеті на будівництво водогонів на Дніпропет­ровщині заклали понад 28 млн грн. Насамперед вода «дістанеться» таких населених пунктів, як Губиниха, Гвардійське та Черкаське.

Слідкуйте за нами в Telegram та Instagram!

Чимало сіл Новомосковського, Нікопольського, Криничанського, Верхівцевського та Кам’янського районів не мають централізованого водопостачання. Цьогоріч на будівництво водо­гонів в обласному бюджеті заклали 28 млн грн.

«Кошти витратять на проєктування, реконструкцію, будівництво водогонів у селищах Губиниха, Гвардійське та Черкаське. Вже перші12 млн із цієї суми задіяно в роботу, 6,5 млн грн закладено на будівництво водоочисної станції у Нікопольському районі», – сказала секретар постійної комісії облради з питань соціально-економічного розвитку області, бюджету та фінансів Тетяна Чабанова.

Вона зазначила, що передусім гроші спрямують на заміну аварійних мереж водоводу Новомосков­ського району, а роботи розпочнуться вже влітку. Щодо нещодавнього відключення води в середині травня, яке відчули на собі мешканці Синельниківського, Павлоградського, Васильків­ського, Петропавлівського, Покровського та Межівського районів, то сталося воно через борги підприємства «Дніпро-Західний Донбас» перед постачальником електроенергії.

«Через невиплату рахунків підприємство було відключено від електропостачання. Аби відновити водопостачання для мешканців регіону з обласного бюджету було виділено 2,5 млн грн. Торік на погашення боргів виділяли 5 млн грн. Підприємство «Дніпро – Західний Донбас» не підпорядковується обласній раді, але ми не можемо залишити людей без води. Тож надалі намагатимемося зробити все можливе, аби таких ситуацій не виникало», – сказала Тетяна Чабанова. Вона зазначила, що більшість водоканалів Дніпропетровської області – збиткові, вони не можуть себе самостійно забезпечувати, тому обласна влада хоче, аби вони переходили в її підпорядкування.

ТАМАРА БЄЛКІНА

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Більше на нашій сторінці у Facebook та каналі в YouTube!
Прокрутка до верху