У Дніпровському районі виявили сказ у безпритульної тварини

кот_бешенство

У Дніпровському районі виявили сказ у безпритульної тварини

7 Вересня 2023 Надзвичайні події, Новини

На Дніпропетровщині виявили випадок сказу у безпритульної тварини. В селі Олександрівка Дніпровського району кішка покусала чотирьох людей — їм вже зробили щеплення. Випадок сказу у тварини підтвердили у Держспоживслужбі регіону, повідомляє Суспільне.Дніпро.

Слідкуйте за нами в Telegram та Instagram!

Володимир Карасьов перебував на своїй дачі в селі Олександрівка, коли його покусала кішка. Розповідає, спочатку тварина поводила себе спокійно, а згодом агресивно накинулася на нього.

“З кущів вистрибнула кішка і вкусила за ногу. Перед цим і ще кілька людей покусала там же на дачах. І при мені ще, поки думали, що з нею робити, ще одну людину вкусила, сусіда мого по дачі. Рана на морді, під оком, сильної піни не було, недоглянутий вигляд, вся в павутинні”, – говорить Володимир Карасьов.

Наступного дня після укусу кішки, Володимир звернувся до травмпункту.

“Там зробили щеплення від сказу і направили в лікарню за місцем проживання. П’ять уколів будуть робити, імуноглобулін колоти та спостерігати. Це стандартна процедура, нічого тут страшного”, – каже чоловік.

Кішку, каже Володимир, через два дні відправили на експертизу до вірусологічного відділу Дніпропетровської регіональної державної лабораторії. Там підтвердили у тварини сказ.

“В цій лабораторії проводять люмінесцентну мікроскопію мазків. Ось з головного мозку підозрюваної тварини, яка поступила до нас, робляться мазки головного мозку”, – сказав потерпілий.

Вірусологічний відділ, каже його завідувачка, єдине місце на Дніпропетровщині, де діагностують сказ у тварин. З 2014 року там також досліджують звірів, привезених з Донеччини. З цього регіону найбільше випадків — з 20 зразків позитивні аналізи — у восьми. На Дніпропетровщині ситуація трохи краща, розповідає жінка.

“В цьому році наш відділ дослідив 250 патматеріалів на сказ, це і дикі тварини, і собаки та коти, корови. З них 24 – позитивні, тобто кожний десятий випадок — позитивний. Зараз на осінь різко пішло збільшення цих випадків”, – каже Марина Ніконова.

Кіт, який покусав чоловіка в Олександрівці, каже головна спеціалістка Держпродспоживслужби Дніпропетровщини Вікторія Война, міг контактувати з інфікованими дикими тваринами. Розповідає, загалом постраждали чотири людини — їм вже зробили щеплення. Протягом року сказ серед тварин у межах міста не виявляли, всі випадки — в області.

“З початку року виявлено 24 випадки сказу. Це були коти, собаки, лисиці, дрібна рогата худоба. Щороку реєструється сказ і, на жаль, він зростає, тому що збільшується популяція лисиць. Це тварини, які є перенощиком сказу, тому що зараз військові дії й відстріл не проводиться”, – сказала Вікторія Война.

У вірусологічному відділі кажуть, не варто вбивати тварину, адже це ускладнить підтвердження сказу. А якщо не робити профілактику після укусу, розповідає головна спеціалістка Держпродспоживслужби, це завершиться смертю для людини — бо хвороба стовідсотково летальна. Також жінка радить власникам тварин – робити щеплення.

Наразі фахівці Держпродспоживслужби проводять розслідування причини виникнення захворювання та вакцинацію всіх сприйнятливих тварин й інші заходи боротьби зі сказом у неблагополучному пункті. Олександрівка сусідствує з Одинковою, яка входить у межі Дніпра і знаходиться на лівобережжі.

Що відомо про сказ

Сказ – це гостре інфекційне захворювання тварин і людини, спричинене нейротропним вірусом сказу. Характеризується розвитком запалення головного мозку зі швидким ураженням центральної нервової системи.

У разі несвоєчасного проведення профілактичних щеплень та зволікання з наданням медичної та ветеринарної допомоги смерть людини та тварини неминуча. Джерелом та резервуаром збудника сказу є дикі та свійські хижі тварини.

Хвороба передається при укусах скаженою твариною (90% випадків) або попаданні її слини на пошкоджену шкіру чи слизові оболонки (10% випадків). Інфіковану тварину вирізняє агресія, посилене слиновиділення, боязнь води, світла.

фото з відкритих джерел

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Більше на нашій сторінці у Facebook та каналі в YouTube!
Прокрутка до верху